Smartfony

Zdjęcia i filmy

przeczytasz w 2 min.

Navroad Nexo Smart Duo to co prawda połączenie smartfonu i tabletu, więc w teorii powinien robić przyzwoite zdjęcia. Rzeczywistość jest jednak nieco inna.

Fotki wykonywane przy użyciu phabletu prezentują naprawdę bardzo niski poziom, co zresztą jest adekwatne do ceny urządzenia – w produkcie za 400 zł nie możemy wymagać cudów. Osoby, które decydują się na zakup taniego urządzenia muszą o tym pamiętać.

Jak to zazwyczaj bywa, jakość zdjęć zależy w dużej mierze od intensywności światła padającego na fotografowany obiekt. Kiedy przebywamy w dobrze oświetlonym miejscu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wykonamy fotkę wyglądającą przyzwoicie. Kiedy jednak znajdziemy się w gorzej doświetlonej lokacji, fotki są zdecydowanie gorsze.

Barwy w fotografiach są blade, a poziom szczegółów – dość niski. Brakuje autofokusa, a przez to nie ma możliwości wskazania miejsca, które ma być ostre.

Przedni aparat służy zazwyczaj do wykonywania popularnych „selfie”, a także prowadzenia wideokonferencji. Do tych celów aparat sprawuje się w miarę pozytywnie, choć nie można oczekiwać fajerwerków.

Zdjęcia wykonywane tylnym aparatem mają rozdzielczość 1600 x 1200 px (1,92 MPx), zaś przednim – 640 x 480 px (0,307 MPx).

Filmy pod względem ilości szczegółów i nasyceniem barw nie różni się niczym od wyżej opisanych zdjęć. Phablet nie nadaje się do kręcenia video. Bardzo brakuje wspomnianego autofokusa. Maksymalna rozdzielczość kręconych filmów to 640 x 480.