Nawigacja GPS

Nawigacja na Androida - test świetnej aplikacji

przeczytasz w 4 min.

Jaka nawigacja na Androida? Polecamy NaviExpert - okazała się znakomita w czasie codziennego użytkowania.


Nawigacja na Androida - NaviExpert 7.1

Bezpowrotnie minęły czasy kiedy, podróżując z rodziną w góry, nad morze lub dalej w Europę musieliśmy co jakiś czas zatrzymywać się na poboczu drogi, rozwijać mapę i sprawdzać czy jedziemy najbardziej optymalną trasą oraz ewentualnie korygować wcześniejsze pomyłki. Obecnie w dobie popularyzacji smartfonów i tabletów nie musimy się już narażać na pełne litości spojrzenia pasażerów - jest już nawigacja na Androida i nie tylko. Nie musimy nawet kupować odrębnego GPS-a, która zajmuje dodatkowe miejsce w samochodzie i kieszeni, a po pewnym czasie staje się przestarzały i często nie działa odpowiednio z nowymi mapami.

nawigacja na androida naviexpert
Nawigacja na Androida już jest

Rozwiązanie jest proste - nawigacja w telefonie z zawsze aktualnymi mapami i dodatkowymi informacjami o bieżącym ruchu drogowym na trasie przejazdu. Ale zaraz, zaraz. Czy to nie oznacza, że dysponować musimy stałym połączeniem internetowym? Odpowiedź brzmi: tak, i nie. Jeśli rzeczywiście zamierzamy przejechać tylko z punktu A do B, bez zbaczania z ustalonej trasy, a informacje o ruchu drogowym są mało istotne, to połączenie internetowe możemy śmiało wyłączyć tuż po wyznaczeniu trasy przejazdu przez aplikację.

nawigacja na androida

Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej wymagająca i skomplikowana - w końcu jeśli ktoś mieszka w dużym lub średnim mieście, a samochód jest mu niezbędny do codziennego życia, to korki na drodze potrafią być całkiem sporym utrapieniem. Przy odrobinie pecha możemy spędzić dwie, a nawet trzy godziny za kółkiem, przejeżdżając w tym czasie kilkaset metrów i tracąc przy okazji ostatnie rezerwy cierpliwości.

nawigacja na androida

Rozwiązaniem tego problemu może być zakup aplikacji nawigacyjnej na smartfona, którego właśnie użytkujemy. Jeśli używamy telefonu z systemem Android, Windows Phone, bada, Symbian lub BlackBerry OS, warto zwrócić uwagę na jedną z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych aplikacji, noszącą nazwę NaviExpert. Lista obsługiwanych modeli podana jest na stronie producenta, jednak warto zaznaczyć, że nie zawiera ona wszystkich modeli (np. Samsunga Galaxy Note tam nie ma, a nawigacja na nim działa). Na nast. stronie dowiesz się, jak działa nawigacja na Androida.

nawigacja na androida

Plusy:Minusy:

funkcja omijania korków działa znakomicie
ciągłe aktualizacje mapy
wizualizacja bieżącej sytuacji drogowej na ekranie
wysoka częstotliwość aktualizacji danych o ruchu drogowym
lokalizacja dużych prac drogowych
niski transfer danych przez sieć komórkową
automatyczne powiększanie i pomniejszanie mapy
szybkie i precyzyjne przeliczanie nowej trasy
przejrzysty, dobrze rozplanowany interfejs
planowanie tras samochodowych, pieszych i komunikacją publiczną
ostrzeżenia o fotoradarach i miejscach częstych kontroli drogowych
uproszczony system zgłaszania fotoradarów
wiele trybów układania tras
planowanie trasy przez punkty pośrednie
obsługa gestów dotykowych
szeroka baza POI (nawet repertuar kin)
wysyłanie lokalizacji przez SMS
możliwość zarezerwowania hotelu
sprawnie działające wybieranie głosowe
nawigacja działa w kilku różnych OS-ach
niewygórowane ceny

wymagane połączenie internetowe

Ocena redaktora: 4,5/5

Cena: 99 zł

» Napisz komentarz