Jaka nawigacja na Androida? Polecamy NaviExpert - okazała się znakomita w czasie codziennego użytkowania.
Plusy:
Minusy:
funkcja omijania korków działa znakomicie ciągłe aktualizacje mapy wizualizacja bieżącej sytuacji drogowej na ekranie wysoka częstotliwość aktualizacji danych o ruchu drogowym lokalizacja dużych prac drogowych niski transfer danych przez sieć komórkową automatyczne powiększanie i pomniejszanie mapy szybkie i precyzyjne przeliczanie nowej trasy przejrzysty, dobrze rozplanowany interfejs planowanie tras samochodowych, pieszych i komunikacją publiczną ostrzeżenia o fotoradarach i miejscach częstych kontroli drogowych uproszczony system zgłaszania fotoradarów wiele trybów układania tras planowanie trasy przez punkty pośrednie obsługa gestów dotykowych szeroka baza POI (nawet repertuar kin) wysyłanie lokalizacji przez SMS możliwość zarezerwowania hotelu sprawnie działające wybieranie głosowe nawigacja działa w kilku różnych OS-ach niewygórowane ceny
Bezpowrotnie minęły czasy kiedy, podróżując z rodziną w góry, nad morze lub dalej w Europę musieliśmy co jakiś czas zatrzymywać się na poboczu drogi, rozwijać mapę i sprawdzać czy jedziemy najbardziej optymalną trasą oraz ewentualnie korygować wcześniejsze pomyłki. Obecnie w dobie popularyzacji smartfonów i tabletów nie musimy się już narażać na pełne litości spojrzenia pasażerów - jest już nawigacja na Androida i nie tylko. Nie musimy nawet kupować odrębnego GPS-a, która zajmuje dodatkowe miejsce w samochodzie i kieszeni, a po pewnym czasie staje się przestarzały i często nie działa odpowiednio z nowymi mapami.
Nawigacja na Androida już jest
Rozwiązanie jest proste - nawigacja w telefonie z zawsze aktualnymi mapami i dodatkowymi informacjami o bieżącym ruchu drogowym na trasie przejazdu. Ale zaraz, zaraz. Czy to nie oznacza, że dysponować musimy stałym połączeniem internetowym? Odpowiedź brzmi: tak, i nie. Jeśli rzeczywiście zamierzamy przejechać tylko z punktu A do B, bez zbaczania z ustalonej trasy, a informacje o ruchu drogowym są mało istotne, to połączenie internetowe możemy śmiało wyłączyć tuż po wyznaczeniu trasy przejazdu przez aplikację.
Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej wymagająca i skomplikowana - w końcu jeśli ktoś mieszka w dużym lub średnim mieście, a samochód jest mu niezbędny do codziennego życia, to korki na drodze potrafią być całkiem sporym utrapieniem. Przy odrobinie pecha możemy spędzić dwie, a nawet trzy godziny za kółkiem, przejeżdżając w tym czasie kilkaset metrów i tracąc przy okazji ostatnie rezerwy cierpliwości.
Rozwiązaniem tego problemu może być zakup aplikacji nawigacyjnej na smartfona, którego właśnie użytkujemy. Jeśli używamy telefonu z systemem Android, Windows Phone, bada, Symbian lub BlackBerry OS, warto zwrócić uwagę na jedną z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych aplikacji, noszącą nazwę NaviExpert. Lista obsługiwanych modeli podana jest na stronie producenta, jednak warto zaznaczyć, że nie zawiera ona wszystkich modeli (np. Samsunga Galaxy Note tam nie ma, a nawigacja na nim działa). Na nast. stronie dowiesz się, jak działa nawigacja na Androida.