Nawigacja GPS

Obsługa telefonu komórkowego. Funkcje multimedialne

przeczytasz w 2 min.

Ponieważ urządzenie posiada bezprzewodowy moduł Bluetooth, dwa głośniki i mikrofon, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić, jak sprzęt obsługuje połączenie telefoniczne. Do "sparowania" urządzeń użyłem telefonu popularnego fińskiego producenta. Połączenie zostało nawiązane bez problemu. W menu możemy importować książkę telefoniczną - później może być ona na bieżąco synchronizowana. Ponadto dostępna jest ręczna edycja i usuwanie wybranych kontaktów, itp. Obsługa samego połączenia działa nienagannie. Szybki dostęp do funkcji telefonu zapewnia dotykowy przycisk umieszczony na ramce obudowy Beckera.

Jakość połączenia jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Zintegrowany w obudowie mikrofon zbiera na tyle dobrze dźwięki, że nie musimy przejmować się, czy znajduje się ona dokładnie przed nami. Jeśli jednak z jakiegoś powodu w naszym samochodzie dźwięk jest źle wyłapywany, to istnieje szansa dołożenia dodatkowego mikrofonu podpinanego bezpośrednio do wejścia mikrofonowego na uchwycie do nawigacji.


Funkcje multimedialne

W menu głównym znajdziemy "odnośniki" do trzech funkcji multimedialnych: przeglądarka zdjęć, odtwarzacz plików MP3 oraz filmów wideo. Ostatnia z funkcji pozwala na odtwarzanie plików MPEG oraz WMV. Działa ona bez większych zarzutów. Podobnie jest w przypadku plików MP3, z którymi nie miałem jakichkolwiek problemów. Urządzenie czyta znaczniki ID3, a jeśli ich zabraknie, wówczas wyświetla nazwę pliku. Przeglądarka zdjęć najlepiej obsługuje odczyt zdjęć o umiarkowanej rozdzielczości. W chwili załadowania plików o rozdzielczości 10 megapikseli ich przetwarzanie, tryb "slideshow", działa dość powolnie. Wyraźnie wskazuje to na niedostateczne moce obliczeniowe.

Warto jeszcze raz wspomnieć, że dane typu MP3, zdjęcia, możemy zgrać na pendrive'a, a ten podłączyć do standardowego portu USB, który znajduje się na obudowie Beckera. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i nie wymaga od nas ciągłego wyjmowania karty SD, na której notabene znajduje się oprogramowanie zajmujące 1.8GB z dostępnych dwóch.

Dodatkowym atutem Beckera są wbudowane głośniki stereo, których brzmienie, choć nie rzuci nas na kolana, na pewno wypada lepiej od średniej wśród konkurencji. Oczywiście głośniki można zastąpić zestawem audio - podłączając TA 7928 odpowiednim przewodem do radioodtwarzacza lub włączając wbudowany w nawigację transmitter FM. Ten drugi umożliwia wybranie wolnej częstotliwości na falach FM w zakresie 87.5-108MHz, a następnie przekazywanie komunikatów nawigacji i muzyki MP3 drogą radiową do samochodowego systemu audio. Przyznam, że jakość dźwięku bardziej nadaje się do odsłuchu komunikatów nawigacji, niż muzyki. Mimo wszystko, kolejny plus.