Komputery

Dodatkowe akcesoria

przeczytasz w 1 min.

Jeśli nie potrzebujesz znacznie droższego komputera all-in-one z wbudowanym ekranem dotykowym, nettop zaoferuje podobną wydajność w zdecydowanie niższej cenie. Oczywiście będziesz musiał dokupić zewnętrzny monitor, ale nawet wtedy uda ci się zaoszczędzić kilkaset złotych.

Komputronik dołącza do zestawu oprogramowanie czasowe Microsoft Office 2007 oraz pakiet zabezpieczający F-Secure. Co warte wzmianki, pakiet Internet Security będzie działał przez pół roku. W zestawie znajdziemy ponadto oprogramowanie Nero 8 Essentials, które okaże się przydatne, bo w komputerze jest przecież nagrywarka DVD.

Najlepszymi dodatkami są jednak klawiatura i mysz. To duży plus, że niezbędne akcesoria są już w standardowym wyposażeniu. Trzeba jednak pamiętać, że nie są to możliwie najlepsze urządzenia.

 

Tandem klawiatura i mysz

Dołączona klawiatura to A4Tech KL-5 X Slim, która domyślnie komunikuje się z komputerem poprzez port USB. Producent dołącza jednak przejściówkę USB -> PS/2. Dzięki temu można podłączyć ją do złącza PS/2 i zaoszczędzić jeden port USB.

Klawiatura jest pełnowymiarowa, choć brakuje części numerycznej. W jej przypadku nazwa "Slim" nie oznacza, że ma płaskie klawisze - chodzi o mniejsze wymiary za sprawą braku wspomnianego bloku numerycznego.

KL-5 X Slim oferuje ponadto 7 przycisków multimedialnych, z czego 1 (pierwszy od lewej) jest większy i pozwala w szybki sposób wyłączyć komputer.

Jeśli chodzi o pracę z klawiaturą, nie można się do niczego przyczepić. No, może poza tym, że nie jest tak cicha jak te z laptopów.

Mysz Logitecha to z kolei całkowicie podstawowy model - oferuje 2 przyciski i wygodne kółko do przewijania dokumentów czy stron WWW. Mysz jest przewodowa i optyczna. Działa natychmiast po podłączeniu do komputera i komunikuje się z nim poprzez port USB.