Komputery

Pobór prądu i kultura pracy

przeczytasz w 1 min.

Testowany nettop jest bardzo energooszczędny. Z naszych testów wynika, że Sensilo nie przekracza nawet 35 W.

Pobór prądu (zastosowanie)
Typowa praca, internetok. 25 W
Odtwarzanie filmuok. 28 W
Granie w grę (The Sims 2)ok. 32 W

Podczas typowego użytkowania pobór prądu nie dochodzi do 30 W i średnio utrzymuje się na poziomie 25 W. Oczywiście do tego należy jeszcze doliczyć monitor, który - w zależności od przekątnej - może pobierać mało lub dużo prądu. Przeciętny 22-calowy monitor pracujący w rozdzielczości 1680 x 1050 pobiera podczas typowej pracy ok. 35 W, natomiast kiedy ustawimy maksymalną jasność i będziemy wyświetlać wyłącznie czarny obraz, pobór energii wzrośnie do ok. 42 W. Okazuje się więc, że nettop Komputronika jest bardzo energooszczędny.

Niskie zużycie energii elektrycznej powinni docenić przede wszystkim ci, którzy chcieliby kupić kilkanaście komputerów do biura. Wówczas oszczędności mogą być już znaczne i będziesz czuł się lepiej z dwóch powodów: bardziej zadbasz o środowisko, zaoszczędzisz sporo gotówki w ciągu roku.

Hałas

Szkoda, że komputer nie jest bezgłośny. Praca systemu chłodzenia jest słyszalna przez cały czas, nawet podczas wykonywania typowych zadań, np. przeglądania internetu. Na szczęście chłodzenie nie jest przesadnie głośne i nie powinno irytować, zwłaszcza jeśli komputer nie będzie zbyt blisko użytkownika.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login