Płyty główne

Technologie USB Safeguard, MFlash i U-Key. Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Pamięci flash USB, przenośne twarde dyski lub zewnętrzne karty internetowe są coraz częściej niezbędnymi urządzeniami peryferyjnymi, których używamy. Dlatego warto zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo - bez odpowiednich zabezpieczeń mogą one spowodować wyładowania elektrostatyczne, które uszkodzą komputer w momencie podłączenia takiego sprzętu do portu USB. Aby zabezpieczyć użytkownika przed taką sytuacją, MSI oferuje technologię USB Safeguard.

Rozwiązanie to chroni płyty główne MSI i inne komponenty przed niepożądanym wyładowaniem elektrostatycznym, generowanym przez różne peryferia z wejściem USB.

USB Safeguard składa się z chipów anty-ESD, które zostały specjalne zaprojektowane do ochrony płyty głównej, a przy okazji przedłużają żywotność posiadanego sprzętu.

U-Key - bezpieczeństwo danych

U-Key zapewnia bezpieczeństwo w dostępie do danych. Każdy dysk flash USB ma swój unikalny numer, który został mu nadany w procesie produkcji - przy włączonej funkcji U-Key numer ten jest odczytywany i następnie zapisywany przez specjalną aplikację MSI. Po ponowym uruchomieniu komputera numer z dysku flash USB będzie ponownie odczytany i jeśli nie będzie zgodny z tym, który został wcześniej zapisany, system nie zostanie uruchomiony.

Technologia U-Key zapewnia bezpieczeństwo danych przechowywanych na komputerze. Dostęp do nich będzie miała jedynie osoba, która ma określony dysk flash USB - jest on kluczem dostępu do systemu.

M-Flash - łatwa zmiana BIOS-u

Dzięki technologii M-Flash aktualizacja BIOS-u staje się niezwykle łatwa do przeprowadzenia. M-Flash to aplikacja, która umożliwia odczyt danych potrzebnych do uaktualnienia ustawień BIOS-u. Pozwala też na uruchomienie systemu z zewnętrznego nośnika pamięci z wejściem USB.

Jeśli BIOS będzie uszkodzony, M-Flash wyświetli stosowny komunikat błędu podczas uruchamiania systemu. W takim wypadku wystarczy podłączyć dysk flash USB z odpowiednimi ustawieniami BIOS-u i zostanie on automatycznie naprawiony - bez potrzeby serwisowania komputera.

Aktualizowanie BIOS-u z użyciem pamięci z wejściem USB to czynność łatwa do przeprowadzenia, a M-Flash właśnie do tego służy.

Podsumowanie

Najnowsze płyty MSI oparte na chipsetach Intel H55 i H57 oferują znakomitą funkcjonalność, ale to nie wszystko. MSI wprowadziło atrakcyjną promocję, która trwa od 1 do 28 lutego lub do wyczerpania zapasów.

Przez cały miesiąc można skorzystać z oferty promocyjnej i kupić płytę głowną MSI H55M-ED55 z wydajnym układem chłodzenia procesora Cooler Master V8 za jedyne 519 zł, jak również płytę MSI H55M-E33 z zasilaczem Cooler Master RS500 tylko za 479 zł. O szczegółach promocji można dowiedzieć się na stronie producenta.

Płyty główne MSI z chipsetem H55: H55M-P31, H55M-E33, H55M-ED55, H55-GD65

Płyta główna MSI z chipsetem H57: H57M-ED65
 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Igoruss
  0
  Wydaje mi się że już kiedyś był podobny artykuł o technologiach MSI na płytach P55 ale cóż watro sobie przypomnieć :D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Szacun dla projektanta ,który tyle upchnął ,w tak małej płytce :D
   • avatar
    Warmonger
    0
    Muszę przyznać, to bardzo interesujące konstrukcje, ale hurraoptymistyczny ton tej reklamy (artykuł sponsorowany?) każe podchodzić do opisywanych rewelacji ze sporym dystansem. Czekam na TEST lub RECENZJĘ.
    • avatar
     slawkow68
     0
     czy to nie jest przypadkiem artykuł sponsorowany przez msi? jeśli tak to powinno być to na początku ładnie zaznaczone, żeby czytelnicy wiedzieli, że jest to reklama
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      "Najnowsze płyty oferują wysoką wydajność 3D"
      Nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale w końcu z czegoś musi być opłacane USB :D.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Druga strona, notka o audio "który podobałby odtworzeniu wszystkich efektów" podołałby ;D
       519 zł za płytkę z chłodzeniem- ciekawa propozycja