Procesory

Intel HD Graphics - podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

HD Graphics zintegrowany w procesorach Core i3 i Core i5 jest znacznie szybszy od grafiki intel X4500HD. Co więcej, wydajnością dorównuje konkurentom.

Nowa grafika Intela dobrze wypada w testach syntetycznych 3D Mark, jednak w grach bywa różnie.
W Half-Life 2 radzi sobie nieźle, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę Core i5 661.
Left 4 Dead jest znacznie bardziej wymagająca - co od razu widać na wynikach. O ile w HL2 można było zaobserwować nawet do 80 FPS, w L4D było to już o połowę mniej.

Intel HD Graphics niewiele ustępuje grafice w chipsecie AMD 785G. Różnice sięgają raptem kilku klatek. Podobnie sytuacja wygląda w Call of Duty 4. To jedyna gra, w której widać duży przyrost wydajności grafiki po podkręceniu procesora.

Quake 4 to dla odmiany gra, z którą grafika Intela nie radzi sobie za dobrze. X4500HD razem z HD Graphics wypadał tutaj nieco słabiej od konkurencyjnego AMD 785G.

Na koniec Pro Evolution Soccer 2010. Ta gra sprawiała najwięcej problemów przy grafice Intela. Zarówno  X4500HD jak i HD Graphics. Konfigurator nie potrafił rozpoznać karty, co uniemożliwiało zmianę ustawień.

Wygląda to jednak na problemy w samym PES 2010. Co prawda grę ostatecznie można uruchomić, ignorując komunikaty o błędach - niemniej wydajność jest nieco mniejsza od układu konkurencji. Testy wykonywałem na najnowszych wersjach sterowników. Może w kolejnych problem zniknie.

Podsumowując, wygląda na to, że za sprawą nowej grafiki, Intelowi wreszcie uda się skutecznie rywalizować z rozwiązaniami konkurencji.