Chłodzenie

Pentagram HP-120 AlCu KARAkorU.M.

przeczytasz w 1 min.

Witam chciał bym krótko przedstawić ww. chłodzenie.

Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad kupnem chłodzenia na mojego ATHLONKA 5000+ Brisbane G2 chciałem wydać ok 100 zł  pod uwagę wziąłem katane 2 i ww. pentagrama jednak głośność chłodzenia skłoniła mnie do zakupu pentagrama i nie zawiodłem się.......

Co w pudełku. ?? dostajemy chłodzenie ;] , mocowanie na LGA775(zapinka na am2 jest już zamontowana), gwarancję 12 miesięcy , regulator obrotów , pastę silikonową , instrukcję obsługi i uwaga uwaga bonus!        usuwacz wilgoci taki jak w pudełkach po butach ;]

Montaż. przebiegł całkiem sprawnie nałożyłem pastę (użyłem pasty z zestawu i wcale nie jest taka zła) na podstawkę radiatora aby zakryć dość znaczne rowki między heatpipami ;] i odrobinę na procesor. Walka była ciężka i zacięta ale udało się zamontować. W komentarzach do tego chłodzenia czytam że blacha którą zaczepia się chłodzenie jest za bardzo wygięta i nieda się naciągnąć na wypusty. To prawda jest ciasno ale tak musi być to chłodzenie waży ponad 700 gram i przerażają mnie komentarze typu "odgiołem trochę te blachy kombinerkami i wlazło bez problemu"  ;-I   jeśli tak się zrobi to jedna strona będzie dotykać procesora a druga nie. chyba że płyta leży na "plecach"

Osiągi" ".  bardzo dobre na box-ie od którego mnie łeb bolał spoczynek 40 stress 63 stopnie. Karakorum(1500RPM) spoczynek 26 stress 46 stopni.  przy zegarach 3015MHz  i napięciu 1.375  to był kres box-a  na tym mam nadzieje że dobiję do 3200MHZ

Podsumowując to chłodzenie jest teraz najbardziej opłacalnym zakupem dałem za nie 80 zł plus przesyłka 19 zł   zmieściłem się w "stuwcę"

Gorąco polecam to chłodzenie nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz !  Pozdrawiam.

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kredo
  0
  Też planuję zakup tego chłodzenia i wszelkie wątpliwości zostały rozwiane ... poza jedną, a dokładnie mam pytanie do Ciebie - jak szeroką masz obudowę i czy bez problemu możesz założyć zdjętą ściankę po montażu ww. chłodzenia?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Bardzo ciekawy artykuł.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja też mam Karakorum on ma 15,5 cm + 1cm plyta + 1 cm przestrzen(pomiedzy plyta a blacha+1cm blacha. CZyli obudowa najlepiej 19cm tak bedzię dobrze
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Taka bardzo mini mini ta recenzja. No i ta pasta silikonowa ... grzech straszny.
     • avatar
      Kredo
      0
      tego typu recki/odczucia, czy konkluzje po montażu są też dobre bo pomagają w wyjaśnieniu kilku podstawowych spraw. Jednak brakuje tutaj równie info typu hałas jaki jest wydawany przez chłodzenie, czy też jego brak - jego prac pod obciążeniem i bez niego ;)
      • avatar
       Kredo
       0
       hehe wiem, że napisał - przeczytałem "od deski do deski". Chodzi mi o nieco bardziej sprecyzowane określenie jego pracy, bo przez to sformułowanie, które zacytowałeś można uznać ogół pracy chłodzenie, jak również każdy ma inne określenie cichej pracy danego podzespołu ;)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Już wyjaśniam 1 obudowy nie zamykam 2 w zakresie (1000-1450RPM) niesłyszalny, później wyje.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Bida z nędzą proszę Pana.
         Stylistyka, interpunkcja i poszanowanie języka ojczystego leżą i kwiczą. To nie jest recenzja (nawet mini), a jakaś paplanina.
         • avatar
          .daft
          0
          tylko nie nakladajcie pasty z zestawu. lepiej kupic zalmana ZM-STG1 za 25 zl.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           najlepiej pastę legendę Arctic Silwer 5 i nie ma waclawa we wiosce :p
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            sorry nie "Arctic Silwer 5" tylko Arctic Silver 5, mój błąd
            • avatar
             nazaropeth
             0
             OMG... Kiepska nawet nie mini-recka świetnego cooler'a :(
             I OMG! Na takim procku jak 5000 X2 masz 46*C?! Tyle osiąga mój 5600 X2 89W przy wentylatorze ustawionym na sztywno na 1000obr/min... @3250MHz!
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              wiesz co to znaczy stres ??
              -to znaczy 3 godziny w orthosie a nie 30 min w crysis-ie ;]
              -pozatym napisałem że nałożyłem silikonówkę z zestawu
              -jeśli można na jakim v. chodzi twój procek??
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               Również nie dawno zakupiłem te chłodzenie. Osiągi bardzo dobre ale chcę uczulić osoby które posiadają płyty z rozbudowanym chłodzeniem mostków i układów zasilania płyty. Na moją MSI P45D3 się nie mieścił, musiałem nieco zmodyfikować zapinkę i zamontować go wentylatorem do dołu. Tak czy siak za tą cene świetny zakup. Pozdrawiam.
               • avatar
                wolfikx
                0
                Świetny dywan ;)
                A tak szczerze to denerwują mnie recenzje gdzie autor nie pokusił się o nawet wypoziomowanie zdjęcia nie mówiąc o kadrowaniu.
                Ludzie przyłóżcie się trochę.