• benchmark.pl
  • wideo
  • Recenzja Philips 2000i AC2729. Czyste powietrze w domu zimą i latem, plus nawilżanie.
Recenzja Philips 2000i AC2729. Czyste powietrze w domu zimą i latem, plus nawilżanie.
Oczyszczacze powietrza

Recenzja Philips 2000i AC2729. Czyste powietrze w domu zimą i latem, plus nawilżanie.

przeczytasz w 2 min.

Philips 2000i AC2729 oczyszczacz i nawilżacz powietrza 2 w 1. Jest cichy, sterowany telefonem i bardzo skuteczny. Jego filtr NanoProtect HEPA zatrzymuje drobinki nawet 100 razy mniejsze od zwykłych filtrów HEPA. Idealny oczyszczacz dla alergików i ludzi dbających o zdrowie.

Świetnie oczyszcza i nawilża powietrze. Philips AC2729 z serii 2000i

Jeśli gęsty, zimowy smog to nie jest Twój klimat, albo chcesz się pozbyć alergenów latem, jednocześnie dbając o odpowiednią wilgotność w domu, to oczyszczacz powietrza Philips z serii 2000i, a dokładniej model AC2729 jest tym, którym warto się zainteresować.

Zobacz co ten sprzęt potrafi w mojej wideorecenzji poniżej. Zapraszam!

We wnętrzu oczyszczacza powietrza Philips mieści się kilka dużych filtrów, które wystarczają na dłuższy czas i mają większą wydajność w oczyszczaniu powietrza. Filtr NanoProtect HEPA usuwa cząsteczki nawet 100 razy mniejsze od standardowych filtrów HEPA. Wyłapuje 99,97% cząsteczek o wielkości około 3 nanometrów, co w praktyce oznacza, że ma fenomenalną skuteczność w filtrowaniu smogu PM2,5, czyli tego najbardziej niebezpiecznego. We wnętrzu znajduje się również duży wentylator, który może obracać się wolniej, dzięki czemu jest cichy, a jednocześnie skuteczny.

Warto zaznaczyć, że główny filtr NanoProtect HEPA należy wymieniać zaledwie raz na dwa lata, a filtr węglowy oraz nawilżający raz na rok. Cena to około 90 do 180 zł, w zależności od filtru, więc realne koszty w skali roku czy dwóch lat nie są duże. Dodatkowo, Philips ma całoroczną promocję, gdzie po rejestracji oczyszczacza można kupić drugi dowolny filtr tylko za 1 zł, co jeszcze bardziej obniża koszty eksploatacji.

Philips AC2729 seria 2000i

Philips AC2729 może też nawilżać powietrze, ale zaletą jest to, że nie generuje mgiełki wodnej. Meble i inne powierzchnie wokół urządzenia nie będą mokre, ani nie będą miały białych osadów mineralnych. Cząsteczki wody są ekstremalnie drobne i natychmiast mieszają się z powietrzem. Są tak małe, że nawet bakterie się do nich nie przyklejają i nie rozprzestrzeniają po pomieszczeniu.

Oczyszczaczem można sterować zarówno zdalnie za pomocą telefonu, jak i ręcznie przy użyciu przycisków na obudowie. Obsługa jest bardzo łatwa. Więcej informacji o poszczególnych funkcjach znajdziesz w naszej wideorecenzji.

Philips AC2729 seria 2000i

Kup Philips z serii 2000i

Aktualną cenę oczyszczacza powietrza z nawilżaniem Philips z serii 2000i znajdziesz w poniższym sklepie.

Philips AC2729 seria 2000i - ocena

  • bardzo cicha praca,
  • wysoka skuteczność filtrowania smogu, alergenów, pyłków, bakterii i kurzu,
  • automatyczne nawilżanie powietrza do ustalonego poziomu,
  • tryb jednoczesnego oczyszczania i nawilżania powietrza,
  • zdalne sterowanie za pomocą  telefonu lub przy użyciu przycisków na obudowie,
  • czytelny wyświetlacz prezentujący poziom pyłu lub wilgotność i inne dane,
  • niewielkie zużycie energii,
  • niewysokie koszty wymiany filtrów,
  • łatwa obsługa,
  • dobra jakość wykonania.

  • Wyróżnienie "Super Produkt" - benchmark.pl
  • Wyróżnienie "Super Ergonomia" - benchmark.pl
  • Wyróżnienie "Super Jakość" - benchmark.pl

Philips seria 2000i - ocena końcowa

100% 5/5

Materiał powstał we współpracy z firmą Philips

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Fa_sol
    1
    Mam model 3829/10 od ponad dwóch lat i jestem z niego bardzo zadowolony. Choć z nawilżacza rzadko korzystam (wilgotność w mieszkaniu utrzymuje się pomiędzy 45% a 50%) to jest on zbawienny podczas przeziębienia czy grypy. Ustawiam sobie wtedy wilgotność na 60% co jest zbawienne dla podrażnionego nosa.

    Sam oczyszczacz jest bardzo dobry a czujniki robią dobrą robotę w wykrywaniu zanieczyszczeń.

    Jako minusy mogę dać przyciski dotykowe znajdujące się na górnej części oczyszczacza. W moim modelu nie da się wyłączyć dźwięku wydawanego przez owe przyciski (jak i dźwięku zmieniania ustawień poprzez aplikację), co uwielbia wykorzystywać mój kot żeby dawać o sobie znać w nocy ;) Dodatkowo naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku, podczas włączonego trybu nocnego jak i z uśpionym podświetlaniem, powoduje ponowne włączenie pełnej mocy wyświetlacza (w trybie uśpienia na 30s) co dodatkowo może irytować w nocy. Więc jeżeli oczyszczacz stoi w pomieszczeniu gdzie śpi inny domownik, to lepiej nie bawić się oczyszczaczem. Chyba że ktoś ma bardzo mocny sen i wysokie tony dźwiękowe komuś nie przeszkodzą w śnie.

    Drugi minus to czujnik od pojemnika na wodę. Często mam problem podczas wkładania pełnego pojemnika z wodą w swoje miejsce w oczyszczaczu, raz z idealnie dopasowaniem go w swoje miejsce (czasem pojemnik "ucieka" o pół milimetra w jakimś kierunku przez co nie da się go poprawnie zamontować) a dwa z czujnikiem który wykrywa go na miejscu. Już tłumaczę, gdy wyciąga się pojemnik z oczyszczacza który pracował, po ponownym go zainstalowaniu oczyszczać nie zawsze go "widzi" i automatycznie się nie aktywuje. Więc zazwyczaj po ponownej instalacji pojemnika muszę delikatnie poruszać całą tacką od filtra na wodę żeby oczyszczać "załapał" że już może ponownie się uruchomić (oba problemy występowały od nowości).

    Poza tymi drobnymi, ale irytującymi, minusami jestem całkiem zadowolony z oczyszczacza.
    • avatar
      EXT_1
      1
      Ja mam naturalne filtry w nosie itd. Nigdy nie potrzebowałem takich wynalazków, a wychowałem się w Chorzowie w latach 80. Żyję i jest mi dobrze :P
      • avatar
        ewciabacz
        0
        Mam oczyszczacz powietrza z nawilżaczem i roombę z dobrymi filtrami. Z tymi sprzętami mam w domu czyste powietrze