Monitory

HP z S-IPS: specyfikacja, ergonomia

przeczytasz w 2 min.

Kolejny monitor HP to 24-calowy model LP2475w (matryca S-IPS). Z wyglądu jest bliźniaczo podobny do testowanego LP2275w (PVA) i oferuje równie świetną ergonomię. Tutaj jednak kończą się podobieństwa. Wersja S-IPS to nie tylko lepsza matryca i w rezultacie jakość obrazu, ale także dodatkowe funkcje i o wiele bogatsze wyposażenie (złącza).

Podobnie jak LP2275w, starszy brat z matrycą S-IPS oferuje możliwość umieszczenia przewodów w kanale umożliwiającym ich układanie. Warto ułożyć kable zgodnie z instrukcją, ponieważ można później wygodnie obracać monitor i korzystać z funkcji Pivot.

Z tyłu monitora znajdziemy także szyny pozwalające na montowanie do niego dodatkowych urządzeń, takich jak listwa głośnikowa HP. Kolejna cecha wspólna monitorów LP2275w i 2247w to łatwa instalacja na ścianie, wysięgniku obrotowym lub innym uchwycie montażowym. Monitor ma bowiem "szybki zwalniacz" - rozwiązanie to ułatwia zdejmowanie go z podstawy i umieszczanie na niej.

Jeśli chodzi o wygląd monitora, nie ma się czym zachwycać - to panel dla profesjonalistów, którzy bardziej niż atrakcyjne wzornictwo cenią funkcjonalność i ergonomię.

 Przekątna ekranu 24"
 Rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli
 Czas reakcji 5 ms (szary-szary)
 Rodzaj matrycy S-IPS 
 Powłoka ekranu matowa
 Podświetlanie CCFL
 Jasność i kontrast 400 cd/m2 i 1000:1
 Kąty widzenia
pion / poziom
 178 / 178
 Złącza wideo 2x DVI, DisplayPort, HDMI, Composite, S-Video, Component; obsługa HDCP
 Zasilacz wewnętrzny
 Inne cechy hub USB (6 x USB 2.0)
 Oprogramowanie HP Display Assistant, HP Display LiteSaver, Pivot Software Control
 Cena ok. 2200 zł

» Zobacz pełną specyfikację na stronie producenta
 

 

Nie da się ukryć, że monitor jest drogi. Ale jest też duży (24"), oferuje wysoką rozdzielczość pracy, matrycę S-IPS, świetny zestaw złączy, hub USB i dobrej jakości oprogramowanie. Za tak funkcjonalny panel, który zapewnia też bardzo dobrą jakość obrazu, niewątpliwie trzeba płacić ekstra.

Ergonomia i wykonanie

Pod względem ergonomii monitorowi HP LP2475w nie można nic zarzucić. Ma złącza USB na panelu bocznym i tylnym, które mogą służyć do podłączania takich urządzeń jak klawiatura, mysz, czy aparat cyfrowy. Można go dowolnie regulować. Aby ustawić go na wysokości odpowiedniej dla wzroku trzeba pochylić go do przodu lub do tyłu, natomiast chcąc uzyskać najlepszy kąt widzenia wystarczy go obrócić w lewo lub w prawo.

Można również regulować wysokość panelu, a obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara zmienimy orientację monitora z poziomej na pionową (Pivot), w zależności od aktualnych potrzeb. Tutaj jednak mała uwaga: do korzystania z Pivotu niezbędne jest oprogramowanie Pivot Pro, które jest dostępne na płycie CD z oprogramowaniem i dokumentacją. Ta niewielka aplikacja pozwala wyświetlać obraz w odpowiednim układzie.

Da się także obrócić menu ekranowe OSD (funkcja OSD Rotation) do funkcji Pivot. Monitor cechuje wysoka jakość wykonania, ma też solidną podstawę. Zasilacz zainstalowany jest wewnątrz.
 

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login