Monitory

Specyfikacja. Design i ergonomia

przeczytasz w 2 min.

Hyundai W220S 3D
typ matrycy22" TN
powłoka ekranuodblaskowa
rozdzielczość1680x1050
czas reakcji5 ms (BtB)
realne: ~14-16 ms (BtB) 
jasność/ kontrast300 cd/m2 /
realne: 200 cd/m2 
paleta barw16.7 mln
kąty widzialności
poziom / pion
160°/160°
realne: 135°/145°
wyjścia/wejściaDVI-D, D-Sub, HDMI, 2xmini-jack
inne cechyZintegrowane głośniki (2x3W)
regularny filtr polaryzacyjny (tryb 3D)
wyposażenieinstrukcja, kabel D-Sub, DVI, CD ze sterownikami, CD z instrukcją, mini-jack, zasilający
oprogramowanieTriDef 3D
  
Ergonomia
regulacja wysokości
regulacja nachylenia
pivot
obrót w poziomie
NIE
TAK: 0° przód, 20° tył
NIE
NIE
możliwość zawieszeniaTAK (demontowalna noga, VESA 100x100mm)
zasilaczwbudowany
szerokość ramki

boki: 2,m
góra: 2,4cm
dół: 3cm 

spełniane normyISO 13406-II
Inne przydatne
warunki gwarancyjne3 lata
opakowaniekartonowe pudło, styropianowe wypełnienia

Hyundai W220S to jeden z pierwszych, o ile nie pierwszy, szeroko dostępny monitor 3D. Na pierwszy rzut oka prezentuje się zupełnie niepozornie – 22-calowa matryca TN, rozdzielczość 1680x1050, odblaskowy ekran. Na pierwszy rzut oka po wyjęciu z opakowania zaskakuje bardzo gładką powierzchnią matrycy. Po włączeniu, zainstalowaniu dołączonego oprogramowania 3D i założeniu specjalnych okularów przeistacza się w urządzenie zdolne do wyświetlania trójwymiarowego obrazu.

Zapomnijcie o okularkach, wykonanych z plastiku i tektury. Te dołączone do W220S to solidne okulary ze szklanymi soczewkami i solidnymi oprawkami. Hyundai nie zapomniał też o eleganckiej, czarnej pochewce ochronnej.

Jak jest to ostatnio w modzie, cały monitor został wykonany z gładkiego, połyskującego tworzywa. Wygląda to efektownie, choć trzeba uważać, bo gładka obudowa jest mniej odporna na rysy od matowej. Dobre wrażenie dopełnia smukła ramka oraz czarny przód obudowy z kontrastującym białym tyłem.

Matryca monitora została pokryta specjalną, gładką powłoką. To specjalny filtr polaryzujący, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie efektu 3D. Po założeniu okularów lewe oko widzi co tylko parzyste linie obrazu, a prawe tylko nieparzyste. Po włączeniu generowania obrazu w trybie 3D monitor wyświetla co drugą linię dla lewego oka, a co drugą dla prawego. Tworzy to złudzenie trójwymiarowości.

Ekran W220S jest gładki i odblaskowy. Na szczęście w zestawie znajdziemy ściereczkę do jego czyszczenia.

 Hyundai prezentuje się ładnie również z boku

Dzięki demontowalnej nodze monitor można zainstalować na ramieniu zgodnym ze standardem VESA

Monitor dysponuje wszystkimi niezbędnymi złączami – DVI, HDMI i D-Sub. Monitor obsługuje standard HDCP, dzięki czemu nie ma problemu z wyświetlaniem na nim filmów HD.

Hyundai dysponuje parą zintegrowanych głośników o mocy 3W. Podłącza się je do karty dźwiękowej przy pomocy dołączonego kabla mini-jack. Grają przeciętnie, dosyć płasko, bez wyczuwalnych sopranów i basów – jak to głośniki w monitorze. Ciekawym rozwiązaniem jest natomiast znajdujące się z tyłu monitora wyjście słuchawkowe. Pozwala ono wykorzystać Hyundaia w charakterze swoistego przedłużacza.

Tylna część monitora odsłania bogaty zestaw gniazd: HDMI, DVI, D-Sub, wejście dźwięku i wyjście słuchawkowe

Na dolnej ramce monitora znajdują się przyciski dotykowe „Menu”, „Select”, „dół”, „góra”, „-”, „+” oraz włącznik. Niestety, oznaczenia przycisków przy słabszych warunkach oświetleniowych (np. wieczorem, kiedy nie pada na nie bezpośrednio światło) są zupełnie niewidoczne. Same przyciski również wypadają trochę niewygodne – trzeba trochę potrenować i nauczyć się dotykać je w taki sposób, aby reagowały bez problemów.

Włącznik nie został wyraźnie oddzielony od reszty przycisków, co sprawia, że podczas regulacji ustawień, można przypadkiem wyłączyć monitor.

Panel przycisków dotykowych w pełnej krasie

Obok przycisków znajduje się również dioda LED - kiedy W220S jest włączony, jarzy się ona delikatnym, niebieskim światłem.