Monitory

Testy: Czas reakcji matrycy

przeczytasz w 1 min.

Zastosowana w Hyundaiu matryca TN nie jest zbyt szybka. Test w Pixel Persistence Analyzer wskazuje na przeciętny czas reakcji matrycy.

Smugi widoczne w Streaky Pictures pojawiają się już przy prędkości 10. Oznacza to czas reakcji wynoszący około 14-16 ms. Wystarczy, aby bez problemu grać, czy oglądać filmy, ale na rynku coraz częściej pojawiają się znacznie szybsze matryce.

W „Piątym elemencie” (DVD) smugi są właściwie niedostrzegalne, za to wpada w oko ładne odwzorowanie kolorów

Monitor ma rozdzielczość 1680x1050, ale w „Casino Royale” (Blu-ray, Full HD) i tak widać podwyższoną ostrość obrazu

Co wrażliwsi gracze mogą narzekać na lekkie smużenie w niektórych scenach. Jest to jednak ledwo widoczne i nie przeszkadza w rozgrywce.

Unreal Tournament 3

NFS: ProStreet

Kąty widzenia oferowane przez W220S są przeciętne, jak to z TN bywa. Realne kąty widzenia wynoszą około 135 stopni w poziomie i 145° w pionie.

Monitor wyróżnia się bardzo równomiernym podświetleniem – różnice w poszczególnych rogach ekranu w stosunku do środka nie przekraczają 6%.

Nierównomierność podświetlenia nie przekracza 6% (ustawienia: kontrast 70%, jasność 73%, 5400K)

Czerń wyświetlana przez Hyundaia jest dość głęboka, o kolorze ciemnoszarym. Niestety przy ciemnych tłach w rogach monitora widać wyraźne odblaski świetlówek. Na białej planszy testowej nie ma takich problemów, a różnice w podświetleniu są właściwie niedostrzegalne.

Biała plansza testowa