Myszki

Microsoft IntelliMouse Explorer Bluetooth

przeczytasz w 2 min.
CHARAKTERYSTYKA
 
technologia
optyczna
komunikacja
przewodowa
tech. komunikacji
Bluetooth
rozdzielczość
800
próbkowanie
50 Hz
profil
dla praworęcznych
ilość przycisków
5 + Tilt
interfejs
USB

Ten bezprzewodowy gryzoń, wykorzystujący do komunikacji bezprzewodowej technologię Bluetooth, to bliski odpowiednik modelu Wireless IntelliMouse Explorer.

Wygodny kształt zaprojektowany specjalnie dla osób praworęcznych, przyjemne w dotyku tworzywo i nienagannie działające przyciski - tym razem w miłym niebieskim odcieniu. A do tego technologia Tilt-Wheel, która w wykonaniu Microsoftu oznacza płynnie obracające się kółko, które można odchylać na boki, ale wciśnięcie go stanowi nie lada wysiłek (jest zbyt twarde).

W schowku na baterie mieszczą się dwa ogniwa AA, ale jak zwykle w przypadku myszek koncernu z Redmond, wystarczy jedno, aby urządzenie działało. Do gryzonia dodawany jest niewielki klucz, umożliwiający transmisję w tym standardzie. Możemy go oczywiście wykorzystać również do podłączenia innych urządzeń, takich jak telefony komórkowe, czy słuchawki bezprzewodowe. W połączeniu z myszką sprawdza się natomiast tak sobie - częstotliwość odświeżania kursora wynosząca 50 Hz to nie jest to, co lubimy. Na ekranie LCD nie będzie może widać skaczącego kursora, natomiast bezwładność i drobne opóźnienia będą wyraźnie wyczuwalne. Tej niewesołej sytuacji w niczym nie poprawia fakt, iż układ optyczny zastosowany w myszy jest naprawdę porządny i działa zupełnie poprawnie na różnorodnych podkładkach. Z tą myszką zapomnijcie o grze w Battlefield 2.

Trochę niesprawieliwie byłoby krytykować IntelliMouse Explorer, że jest zła - po prostu gryzonie działające w standardzie Bluetooth mają swoje wady wynikające z technologii jego działania. Skutkuje to widocznymi opóźnieniami i niską częstotliwością próbkowania. W efekcie za cenę bliską 350 złotych otrzymujemy produkt, który działa w modnym i przyszłościowym standardzie, ale wygoda jego używania jest co najwyżej średnia. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Bluetooth w obecnej wersji po prostu nie nadaje się do obsługi myszek. Moim zdaniem lepiej zafundować sobie "zwykłą" myszkę bezprzewodową, a w razie potrzeby dokupić klucz Bluetooth do obsługi innych urządzeń. Będzie nieco taniej, a co najważniejsze, znacznie lepiej.

PODSUMOWANIE
Kształt i wykonanie
2/3
Ergonomia przycisków
3/3
Ergonomia rolki
1/2
Precyzja
1/4
Ogólna ocena :
(7/12)

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login