Myszki

Microsoft IntelliMouse Explorer Bluetooth

przeczytasz w 2 min.
CHARAKTERYSTYKA
 
technologia
optyczna
komunikacja
przewodowa
tech. komunikacji
Bluetooth
rozdzielczość
800
próbkowanie
50 Hz
profil
dla praworęcznych
ilość przycisków
5 + Tilt
interfejs
USB

Ten bezprzewodowy gryzoń, wykorzystujący do komunikacji bezprzewodowej technologię Bluetooth, to bliski odpowiednik modelu Wireless IntelliMouse Explorer.

Wygodny kształt zaprojektowany specjalnie dla osób praworęcznych, przyjemne w dotyku tworzywo i nienagannie działające przyciski - tym razem w miłym niebieskim odcieniu. A do tego technologia Tilt-Wheel, która w wykonaniu Microsoftu oznacza płynnie obracające się kółko, które można odchylać na boki, ale wciśnięcie go stanowi nie lada wysiłek (jest zbyt twarde).

W schowku na baterie mieszczą się dwa ogniwa AA, ale jak zwykle w przypadku myszek koncernu z Redmond, wystarczy jedno, aby urządzenie działało. Do gryzonia dodawany jest niewielki klucz, umożliwiający transmisję w tym standardzie. Możemy go oczywiście wykorzystać również do podłączenia innych urządzeń, takich jak telefony komórkowe, czy słuchawki bezprzewodowe. W połączeniu z myszką sprawdza się natomiast tak sobie - częstotliwość odświeżania kursora wynosząca 50 Hz to nie jest to, co lubimy. Na ekranie LCD nie będzie może widać skaczącego kursora, natomiast bezwładność i drobne opóźnienia będą wyraźnie wyczuwalne. Tej niewesołej sytuacji w niczym nie poprawia fakt, iż układ optyczny zastosowany w myszy jest naprawdę porządny i działa zupełnie poprawnie na różnorodnych podkładkach. Z tą myszką zapomnijcie o grze w Battlefield 2.

Trochę niesprawieliwie byłoby krytykować IntelliMouse Explorer, że jest zła - po prostu gryzonie działające w standardzie Bluetooth mają swoje wady wynikające z technologii jego działania. Skutkuje to widocznymi opóźnieniami i niską częstotliwością próbkowania. W efekcie za cenę bliską 350 złotych otrzymujemy produkt, który działa w modnym i przyszłościowym standardzie, ale wygoda jego używania jest co najwyżej średnia. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Bluetooth w obecnej wersji po prostu nie nadaje się do obsługi myszek. Moim zdaniem lepiej zafundować sobie "zwykłą" myszkę bezprzewodową, a w razie potrzeby dokupić klucz Bluetooth do obsługi innych urządzeń. Będzie nieco taniej, a co najważniejsze, znacznie lepiej.

PODSUMOWANIE
Kształt i wykonanie
2/3
Ergonomia przycisków
3/3
Ergonomia rolki
1/2
Precyzja
1/4
Ogólna ocena :
(7/12)

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!