Klawiatury

Manhattan FireFly

przeczytasz w 2 min.

Rodzaj złącza: USB
Układ klawiszy: Niestandardowy, dwublokowy
Liczba klawiszy: 104
Liczba przycisków dodatkowych: 18


Przyciski dodatkowe: Web, Mail, Previous, Next, Search, Reload, Favorites, Stop, Mute, Volume Down, Volume Up, Stop, Previous Track, Play/Pause, Next Track, Sleep, Power, EL ON/OFF

 

Manhattan FireFly to srebrna klawiatura z białymi, podświetlanymi klawiszami. Nie znaczy to jednak, że jest ładna.
Całość z daleka nie wygląda dobrze, co jest zasługą siermiężnego designu. Jego elementem jest umieszczone w górnej części gładkie, fioletowe "coś". Wygląda co najmniej jak port IrDA, został nawet przysłonięty folią ochronną, ale tak naprawdę do niczego nie służy.

Po drugie, w urządzeniu zastosowano klawisze o bardzo niewygodnym kliku. Jest on mało notebookowy - raczej twardy i suchy, z nieprecyzyjnie reagującymi stykami - szczególnie spacji. Pisanie na klawiaturze, choć możliwe przy pewnej dozie poświęcenia, w żadnym wypadku nie należy do przyjemnych.

W górnej części FireFly umieszczono 18 przycisków dodatkowych. Wszystkie wykonane są z kiepskiego gatunku gumy, a producent prawdopodobnie wyszedł z założenia, że ilość przysłoni jakość. Nie zostały one w żaden sposób wyróżnione kształtem, przez co zamiast pomagać, sieją tylko dodatkowe zamieszanie na klawiaturze.

Zastosowany układ przypomina notebookowy i nie byłby taki zły, gdyby nie różne nieprzemyślane rozwiązania, takie jak choćby klawisz 'My Computer' w lewym-dolnym rogu, lub 'Del' tuż obok kursorów. Po jakimś czasie można się do tego przyzwyczaić, ale raczej nie warto - klawiatura jest po prostu słaba.

Zastosowane podświetlenie jest jednym z nielicznych jasnych punktów FireFly. Niebieska świetlówka trochę piszczy, choć mniej niż chociażby w testowanej już przez nas klawiaturze BTC. Do wyłączania podświetlenia służy umieszczony w prawym górnym rogu przycisk EL ON/OFF.

Mało atrakcyjny design, niewygodne klawisze, koszmarny układ i do tego ta cena, która w obecnej postaci (~200 złotych) brzmi jak nieudany żart. Nie polecamy, a wielbicielom podświetlanych klawiatur proponujemy znacznie lepszy produkt firmy BTC.

OCENA
Wykonanie
1/3
Ergonomia klawiszy
1/3
Układ klawiszy
1/2
Przyciski dodatkowe
0/2
Ogólna ocena :
(3) słaba