Tablety

Oglądanie filmów i słuchanie muzyki

przeczytasz w 2 min.

Według deklaracji producenta, Samsung Galaxy Note 10.1 potrafi odtworzyć następujące formaty multimedialne:

Obsługiwane formaty audioObsługiwane formaty wideo
 • 3GP
 • AAC
 • AAC+
 • AMR
 • AMR-NB
 • eAAC+
 • H.263
 • MP3
 • MPEG4
 • 3GPP
 • H.263
 • H.264
 • MPEG4
 • WMV
 • odtwarzanie filmów w rozdzielczości 1920x1080 px

Odtwarzanie audio

Samsung Galaxy Note 10.1

Samsung oddaje do dyspozycji użytkownika autorski odtwarzacz, który został w pełni dopasowany do charakterystyki urządzenia. Jego interfejs jest bardzo podobny do tego co widzieliśmy już wcześniej w przypadku tabletów Galaxy Tab 8.9 i 10.1, ale został unowocześniony, wyraźnie poprawiony wizualnie i lepiej zoptymalizowany. Plejer działa bardzo płynnie i bezproblemowo.

Po lewej stronie ekranu mamy możliwość filtrowania utworów np. wg albumu, wykonawcy, gatunku muzycznego itp. Co ciekawe możemy też aktywować tak zwany plac muzyczny – w tym trybie odtwarzacz automatycznie skanuje kolekcję muzyki i określa charakter utworów, a użytkownik będzie w stanie posłuchać muzyki która jest zgodna z jego aktualnym nastrojem.

Samsung Galaxy Note 10.1

Samsung Galaxy Note 10.1

W centralnej części ekranu wyświetlają się albumy lub listy odtwarzania oraz utwory w nich zawarte. Po prawej z kolei zauważyć można małe okienko odtwarzacza wraz z podglądem okładki albumu.

Samsung Galaxy Note 10.1

Po dotknięciu miniaturki okładki otwiera się główny interfejs odtwarzacza. Jest on prosty, ale wygląda atrakcyjnie i co najważniejsze jest komfortowy w czasie użytkowania.

Samsung Galaxy Note 10.1

W ustawieniach znajdziemy m.in. korektor dźwięku wraz z zestawem dodatkowych ustawień (np. pogłos, rozmiar pomieszczenia itp.).

Samsung Galaxy Note 10.1

Samsung Galaxy Note 10.1

Dodatkiem do odtwarzacza jest również odpowiedni widżet, który umieścić możemy na jednym z pulpitów.

Odtwarzanie wideo

Odtwarzacz filmów sprawuje się równie dobrze jak odtwarzacz muzyki. Jego interfejs jest co prawda nieco odmienny, ale cechuje się równie wysoką przejrzystością, intuicyjnością i komfortem obsługi, a przy okazji oferuje kilka przydatnych funkcji.

Samsung Galaxy Note 10.1

Jedną z ciekawszych opcji jest możliwość wyświetlania obrazu w pomniejszonym okienku, podobnie jak jesteśmy to w stanie wykonać na tradycyjnym komputerze PC. W praktyce oznacza to, że jesteśmy w stanie np. przeglądać strony WWW, edytować dokumenty lub komponować e-maila oglądając jednocześnie film. Samo okienko możemy przesuwać w najdogodniejsze miejsce na ekranie.

Samsung Galaxy Note 10.1

Kolejną istotną kwestią jest możliwość odtwarzania napisów – zarówno tych zintegrowanych z filmem, jak i zewnętrznych.

Samsung Galaxy Note 10.1

W razie potrzeby możemy zmienić ich synchronizację z obrazem, rozmiar i język.

Samsung Galaxy Note 10.1

Możemy też aktywować funkcję podglądu rozdziałów, która wyświetla film w wielu (animujących się) miniaturkach, z których każda prezentuje inny przedział czasowy.

Samsung Galaxy Note 10.1

Ustawienie tak zwanego „timera” też jest dostępne. Przedział czasowy to od 15 minut do 2 godzin lub od razu po zakończeniu filmu.

Samsung Galaxy Note 10.1

Jeśli pasjonujemy się edycją filmów opisywany Samsung Galaxy Note 10.1 również oferuje pewną funkcjonalność w tym zakresie. Naturalnie nie mamy tutaj do czynienia z bardzo zaawansowanymi, profesjonalnymi możliwościami, ale przy odrobinie inwencji z pewnością osiągniemy ciekawe efekty.

Samsung Galaxy Note 10.1

Ciekawostki

Jak już wspomnieliśmy wcześniej Samsung Galaxy Note 10.1 to nie tylko tablet, ale również smartfon. Po włożeniu do niego karty SIM możemy wykonywać i odbierać rozmowy oraz komponować wiadomości SMS i MMS.

Samsung Galaxy Note 10.1

Samą rozmowę prowadzić można bezpośrednio przez tablet (wbudowany mikrofon i głośniki), dołączony zestaw słuchawkowy wysokiej jakości lub opcjonalne piórko Bluetooth pełniące rolę przenośnej słuchawki. Jeśli nie możemy w danej chwili rozmawiać istnieje opcja odrzucenia połączenia wraz z błyskawicznym wysłaniem wiadomości informacyjnej (np. jestem na spotkaniu).

Samsung Galaxy Note 10.1