Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EUW - oto co potrafi
Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EUW - oto co potrafi

przeczytasz w 3 min.

Właśnie szukasz solidnego oczyszczacza powietrza, który ma być nie tylko wydajny, ale również cichy, energooszczędny i elegancki? Zatrzymaj wzrok na modelu Sharp FP-J60EUW, bo spełnia on wszystkie te wymagania.

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5
Plusy

- zautomatyzowana praca wymagająca minimalnej ingerencji użytkownika; - technologia Plasmacluster High Density 25000 (jonizator powietrza wysokiej mocy); - filtr wstępny, HEPA i węglowy; - do pomieszczeń do 48 metrów kwadratowych; - czujniki kurzu, zapachów i natężenia światła; - wymienny moduł generatora jonów; - bardzo wysoka kultura pracy; - niski pobór energii; - prosty w obsłudze panel sterowania; - łatwa wymiana filtrów i jonizatora; - efektowny i elegancki wygląd

Minusy

- wysoka cena; - brak Wi-Fi i obsługi przez aplikację / pilota zdalnego sterowania

Oczyszczacze powietrza japońskiej firmy Sharp cieszą się wielką popularnością głównie z jednego powodu - wyposażenia w technologię Plasmacluster, czyli jonizator powietrza. W dużym skrócie, pozwala on na neutralizację nawet tak drobnych cząstek jak wirusy. Więcej na temat wielkości (czy też małości) szkodliwych cząstek znajdziecie w naszej recenzji oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania Sharp KC-A50EU.

Jeśli jednak nie potrzebujesz nawilżacza, a imperatywem jest dla Ciebie nie tylko Plasmacluster, ale i cicha praca oraz niski pobór energii, to zobaczcie co potrafi bohater dzisiejszego testu, czyli model Sharp FP-J60EUW.

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EUW - cichy i efektywny

Sharp FP-J60 - oczyszczacz z potężnym generatorem jonów

Co to jest Plasmacluster?

Jony z ładunkiem dodatnim (H+ (H2O)m) i jony z ładunkiem ujemnym (O2– (H2O) n) są jednocześnie uwalniane do powietrza, po czym natychmiast łączą się z powierzchnią bakterii, grzybów, wirusów, alergenów, itp., przekształcając się w rodniki hydroksylowe (OH), o bardzo silnym działaniu utleniającym. Jest to wyjątkowa technologia oczyszczania powietrza, która hamuje aktywność bakterii itp., rozkładając w wyniku reakcji chemicznej białka znajdujące się na ich powierzchni.

Sharp FP-J60EUW - cena

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EUW kosztuje obecnie około 2900 złotych. Jest to model z wyższej półki, ale pomimo tego, jest to już naprawdę spora kwota. Zerknijmy, co też potrafi to urządzenie.

Sharp FP-J60 - podświetlenie i wyświetlacz

Sharp FP-J60EUW - najważniejsze cechy

 • wyposażenie w Plasmacluster (jonizator powietrza) z technologią High Density 25000
 • czujniki zapachu, kurzu i natężenia światła
 • potrójny system filtrów (filtr wstępny, pochłaniający zapachy i HEPA) 
 • oczyszczanie aktywne (jonizator) i pasywne (filtry)
 • dodatkowe tryby pracy (Pollen, Ion Spot i Ion Shower)
 • cicha praca i energooszczędność (tryb Sleep sprawdzi się nawet w sypialni dziecka)

Sharp FP-J60EUW - specyfikacja techniczna

ModelSharp FP-J60EUW
Rodzajoczyszczacz powietrza z technologią Plasmacluster High Density 25000
Czujniki / filtryzapachu, kurzu i światła / wstępny, węglowy i HEPA
Możliwość ręcznego włączenia/wyłączenia jonizatoratak
Głośność pracy (dB)15/40/43 (w zależności od wybranego trybu pracy)
Zalecana powierzchnia do oczyszczaniado 48 m2
Wymiary (szer. x gł. x wys.) w mm416 x 728 x 291
Waga10 kg
DodatkowoTryb pracy Pollen (usuwanie alergenów), Ion Shower (zwiększona emisja jonów) i Ion Spot (przedni regulowany wywiew powietrza)
Pobór mocy (W)od 3,6 do 38

Monitor jakości powietrza PM2.5

Oczyszczacz jest wyposażony w czujniek jakości powietrza PM2.5. I faktycznie po otwarciu okna w czasie zwiększonej emisji smogu, urządzenie natychmiast wykrywało zanieczyszczenia i zwiększało szybkość obrotową wentylatora. Na wyświetlaczu pokazywane są wartości PM2.5 w zakresie od 10 μg/m3 do 499 μg/m3.

Obecność technologii High Density 25000 w jonizatorze oznacza jeszcze lepszą wydajność w usuwaniu zarówno mikroorganizmów, jak i nieprzyjemnych zapachów czy pleśni. Wedle producenta jest to najwyższej jakości generator jonów dostępny na polskim rynku.  Liczba w nazwie oznacza stężenie 25000 jonów na centymetr sześcienny - w trybie zwiększonej emisji jonów wartość ta może sięgnąć nawet 100000. 

Źródło: SHARP
Źródło: LoveAir.pl

Sharp FP-J60EUW - w użytkowaniu

Trudno sobie wyobrazić oczyszczacz, który byłby jeszcze prostszy w obsłudze. Oczywiście można znaleźć tanie oczyszczacze, które w zasadzie wyposażone są tylko we włącznik, ale Sharp FP-J60EUW to zupełnie inna klasa jakościowa.

Sharp FP-J60 - panel sterowania

Panel sterowania to w zasadzie tylko kilka przycisków, które udostępniają nam najważniejsze funkcje - i naprawdę niczego więcej tu nie potrzeba. Możemy zmienić tu odczyty wyświetlacza (pobór mocy/zanieczyszczenie), ustawić czasowy wyłącznik urządzenia, zmienić prędkość pracy wentylatora i włączyć tryb Pollen lub Sleep (Pollen, sen, wolno, średnio i szybko - przycisk ten również służy do wyłączenia/włączenia jonizatora), oraz uruchomić tryby Ion Spot (kierunkowa emisja jonów - np. celem odświeżenia garderoby czy zasłon) czy Ion Shower (zwiększona emisja jonów). Nie zabrakło tu trybu blokady rodzicielskiej, czy uruchomienia urządzenia z poprzednimi ustawieniami (np. po zaniku zasilania).

Sharp FP-J60 - tu się kryje Plasmacluster

Ciekawą opcją jest możliwość wymiany modułu jonizującego - i to wymiany wyjątkowo łatwej.

Sharp FP-J60 - wymienny jonizator

Solidny wlot powietrza z tyłu nie pozostawia żadnych wątpliwości - to urządzenie potrafi przefiltrować całą masę powietrza.

Sharp FP-J60 - wlot powietrza

Powietrze wciągane jest przez większość tylnej powierzchni urządzenia. Wylot odchylony jest po kątem 20 stopni do tyłu - to wszystko po to, by powietrze swobodnie obiegało całe pomieszczenie, równocześnie nie powodując dyskomfortu domowników.

Sharp FP-J60 - zaglądamy do środka

Wymiana filtrów? Bułka z masłem. Jeśli trzymacie w domu tresowanego szympansa, to z dużą dozą prawdopodobieństwa, również on nie będzie miał problemów z wykonaniem tej czynności.

Sharp FP-J60 - filtr HEPA

Tak prezentuje się filtr HEPA (zdjęcie na górze), a tak filtr węglowy (zdjęcie na dole), który to pomoże nam w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów.

Sharp FP-J60 - to zatrzyma nieprzyjemne zapachy

Sharp FP-J60EUW - czy warto kupić?

Tu mamy ciężki orzech do zgryzienia. O ile nie mamy żadnych zastrzeżeń co do efektywności (a nawet i do efektowności) urządzenia, to jego cena jest po prostu wysoka. Z drugiej strony otrzymujemy sprzęt wysokiej klasy z naprawdę potężnym generatorem jonów i może to być inwestycja na długie lata. Sharp FP-J60EUW przeznaczony jest do pomieszczeń do 48 metrów kwadratowych.

To nie tani oczyszczacz z dyskontu, który w zasadzie generuje tylko hałas i mieli powietrze bez widocznego efektu, ale zaawansowane urządzenie, które doskonale radzi sobie z tym, do czego zostało stworzone - z wyjątkowo efektywnym oczyszczaniem powietrza.

Sharp FP-J60 - ładny i wydajny

Pomimo jego zalet i wysokiej jakości wykonania w tej cenie widzielibyśmy jeszcze bardziej bogate wyposażenie - choćby w pilota zdalnego sterowania. Na pewno jest to świetny oczyszczacz, który z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom, którzy nie chcą się bawić dziesiątkami ustawień. Po prostu włącz i ciesz się czystym powietrzem. Cicha i automatyczna praca sprawia, że zapomnisz o jego istnieniu - bez konieczności ingerencji i uwagi domowników.

Sharp FP-J60EUW - ocena

 • zautomatyzowana praca wymagająca minimalnej ingerencji użytkownika
 • technologia Plasmacluster High Density 25000 (jonizator powietrza wysokiej mocy)
 • filtr wstępny, HEPA i węglowy
 • do pomieszczeń do 48 metrów kwadratowych
 • czujniki kurzu, zapachów i natężenia światła
 • wymienny moduł generatora jonów
 • bardzo wysoka kultura pracy
 • niski pobór energii
 • prosty w obsłudze panel sterowania
 • łatwa wymiana filtrów i jonizatora
 • efektowny i elegancki wygląd
 • wysoka cena
 • brak Wi-Fi i obsługi przez aplikację / pilota zdalnego sterowania

88% 4,4/5

Dobry Produkt benchmark.pl

Może Cię również zainteresować:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartoliniog
  5
  a może raczylibyście oprócz ceny zakupu podać również cenę filtrów i zalecaną częstotliwość ich wymiany?
  nie dość że samo urządzenie kosztuje krocie to prawdopodobnie kolejne krocie trzeba wydać na eksploatację :)
  • avatar
   Dominika-Kahl
   2
   Oczyszczacze powietrza Sharp mają problem z wykrywaniem smogu co oznacza, że mimo obecności czujnika pyłów PM2.5, oczyszczacz późno wykrywa smog i zdecydowanie za późno reaguje. (np. Seria KC-G).

   W poprzedniej serii KC-D przy 200 ug/m3 pyłu PM2.5 wskaźnik z zielonego (czyste powietrze) zmienia się w zielono-pomarańczowy kolor. Poza tym koszty eksploatacji, mitem jest 10 letnia żywotność filtrów, jeśli jest duży problem ze smogiem np. Rybnik czy w domu jest palacz - filtry trzeba bedzie wymieniać znacznie częściej niż zaleca producent.

   Urządzenia Sharp można polecić ze względu na dobrą sekcję nawilżającą. W domu z problemem z niską wilgotnością i bez dużego smogu, Sharp będzie odpowiedni.

   Pozdrawiam,
   Dominika z ranking-oczyszczaczy.pl
   • avatar
    BasiaGru
    1
    Oczyszczacz powietrza fajna sprawa tak samo jak iRobot. Jeden i drugi sprzęt jest użyteczny ;)
    • avatar
     Fa_sol
     0
     Ja mam model od Philips'a z nawilżaczem powietrza. Przydałaby się jeszcze jonizacja ale i tak jest świetnie.
     • avatar
      8leon898d
      -1
      Po pięciu latach zdecydowałem się porzucić poprzednią pracę, która zmieniła mój sposób życia. Ostatnia wypłata to 9000 $ ... Wspaniałe jest to, że mam więcej czasu dla członków mojej rodziny. # $% $ to sam, o co chodzi ...

      workreviews10.com
      • avatar
       teyipi6242
       0
       Zostań w domu Mama z Nowego Jorku podzieliła się sekretem, w jaki sposób była w stanie zarabiać 2500 $ tygodniowo z pracy online zaledwie 3 tygodnie po utracie starej pracy ... Dowiedz się, jak TUTAJ workreviews10.com
       • avatar
        Dominika-Kahl
        0
        Oczyszczacze powietrza Sharp mają problem z wykrywaniem smogu co oznacza, że mimo obecności czujnika pyłów PM2.5, oczyszczacz późno wykrywa smog i zdecydowanie za późno reaguje. (np. Seria KC-G).

        W poprzedniej serii KC-D przy 200 ug/m3 pyłu PM2.5 wskaźnik z zielonego (czyste powietrze) zmienia się w zielono-pomarańczowy kolor. Poza tym koszty eksploatacji, mitem jest 10 letnia żywotność filtrów, jeśli jest duży problem ze smogiem np. Rybnik czy w domu jest palacz - filtry trzeba bedzie wymieniać znacznie częściej niż zaleca producent.

        Urządzenia Sharp można polecić ze względu na dobrą sekcję nawilżającą. W domu z problemem z niską wilgotnością i bez dużego smogu, Sharp będzie odpowiedni.

        Pozdrawiam,
        Dominika z ranking-oczyszczaczy.pl
        • avatar
         tandirson.manuniz
         0
         Zarabiam ponad 90 dolarów za godzinę pracy zdalnej z dwójką dzieci w domu. Nigdy nie myślałem, że będę miał możliwość zrobienia tego, ale moja najbliższa towarzyszka zarabia ponad 18 tysięcy miesięcznie, robiąc to i namówiła mnie, żebym spróbował. Potencjał z tym jest wieczny. Oto co robiłem...

         workreviews10.com
         • avatar
          pawluto
          0
          U mnie działa filtracja jak...odkurzam dom raz na miesiąc...odkurzaczem z filtrem hepa...:)))
          • avatar
           qanouch-151
           0
           Zacznij teraz zarabiać co miesiąc 14886 USD lub więcej, pracując online. W zeszłym miesiącu zarobiłem i otrzymałem 15480 $ z tej pracy, dając to tylko 2 godziny dziennie. Każda osoba może teraz znaleźć tę pracę i zacząć zarabiać online, postępując zgodnie ze szczegółami tutaj ........

           workreviews10.com