Obudowy

Testy i podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

SilentiumPC Aquarius X90 sporo frajdy daje już podczas montowania podzespołów w obudowie. Osoby bazujące na cieczy będą tej frajdy miały jeszcze więcej. Konstrukcja wnętrza pozwala na stworzenie bardzo atrakcyjnego wizualnie środka.

Aquariusa testowaliśmy w dwóch trybach – z odłączonymi i podłączonymi wszystkimi wentylatorami. Różnica była zauważalna zwłaszcza na procesorze oraz dysku twardym – z przodu działały wszystkie trzy 120-stki, a z tyłu wyciągająca 140-stka. Zauważalna, co nie znaczy ogromna. Mówimy o 1-3 stopniach (spoczynek/obciążenie). Bardzo brakuje choć niewielkiego kontrolera, który pozwoliłby na regulację pracy wentylatorów – praca wszystkich 4 wentylatorów na pełnych obrotach np. podczas przeglądania internetu jest całkowicie zbędna. Aquarius nie posiada systemu wygłuszającego, więc hałas generowany przez wentylatory jest wyraźny.

Obudowa jest bardzo uniwersalna i funkcjonalna. Istnieje możliwość zakupu panelu bocznego z oknem, co jest dużym plusem dla entuzjastów sprzętu. Produkt spodoba się nie tylko fanom dobrego stylu, ale i mocnego sprzętu – obudowa jest wydajna również przy zastosowaniu tradycyjnego systemu chłodzenia.

SilentiumPC Aquarius X90 zamontowany zestaw

 Opinia redakcji SilentiumPC Aquarius X90
 plusy:
rozbudowany system wentylacji
dużo miejsca na przewody
przystosowana do chłodzenia cieczą
przemyślany system filtrów przeciwkurzowych
duża liczba portów na górnym panelu
możliwość montażu 2 zasilaczy
 minusy:
słabo dopracowany system wyjmowania zaślepek zatok 5,25”
trudny montaż podzespołów w zatokach 5,25”
brak kontrolera wentylatorów
ograniczone możliwości montażu dysków
Szacowana cena w dniu publikacji testu: 329 zł
 
Ocena
Jakość wykonania:
dobry
Design:
 super
Funkcjonalność:
 super
Tłumienie hałasu:
dobry
System wentylacji:
 super
Ogólna ocena: 
dobry produkt benchmark.pl

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  5
  Ciekawa obudowa - choć cały czas nie mam zaufania co do jakości wykonania produktów tej firmy - może niesłusznie (ale złe wrażenia po dokładnym oglądaniu ich starszych modeli pozostały).
  Mnie poza innymi sprawami spodobał się "trójnik" do wentylatorów umożliwiający podłączenie 6 wentylatorów - mała rzecz a cieszy - dziwne, że to tak nieczęste rozwiązanie, a przecież proste w wykonaniu.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Według mnie to fajna obudowa, ciekawi mnie jakby wyglądała gdyby plastiki zmienił na przeźroczyste, z wyjątkiem mech'ów.
   • avatar
    marcin_kg
    0
    Artykuł sponsorowany.
    • avatar
     Xander124
     0
     Kupiłem ją ale jakość jej wykonania mnie przeraziła. Strasznie się wygina do przodu i do tyłu, a plastiki z przodu są strasznie tandetne. Zwróciłem ją do sklepu. Odradzam zakup tej obudowy pod LC, chyba że chcecie aby się złożyła jak domek z kart podczas jej przenoszenia. Lepiej dołożyć z 100 lub 200 i kupić coś lepszego.
     • avatar
      Ruseus
      -1
      ta obudowa wygląda jak kloc
      • avatar
       jarnuszkiewiczm
       -2
       Też zawiodłem się na produkcie tej marki, a nawet na dwóch jeśli wliczyć zasilacz, dlatego mimo że obudowa prezentuje się zacnie to jednak jedyne co bym kupił od SPC to jakieś chłodzenie procesora, które firma ta robi znakomite
       • avatar
        Tridefy
        -4
        Woda z Chin w zestawie?
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         A jakby przed tym trojnikiem dać samemu jakiś kontroler napięcia by redukować je i tym sposobem sterować obrotami?
         • avatar
          Marucins
          0
          Jak już jesteśmy przy ocenianiu budy pod LC ale i również pod chłodzenie powietrzem wypadałoby zestawić ją razem z Thermaltake Core V71.