Chłodzenie

Montaż radiatora

przeczytasz w 1 min.

Sposób montażu nie różni się zbytnio od podobnych konstrukcji. Nie jest specjalnie skomplikowany, jednak gdy wysypiemy wszystkie śrubki z torebek, z piersi może nam się wyrwać głośne westchnienie ;-). Spokojnie - są to części przeznaczone do montażu we wszystkich podstawkach procesora (zarówno Intela jak i AMD) i nie wykorzystamy ich wszystkich na raz.

Ciekawostką jest fakt, że backplate nie jest wykonany z metalu, ale tworzywa sztucznego. Aby ułatwić montaż producent zastosował specjalne klipsy trzymające śruby.

Po zamontowaniu backplate na spodniej strony płyty głównej pozostaje jedynie założenie odpowiednich (AMD lub Intel) mocowań, przykręcenie samego radiatora i zamocowanie wentylatora. Sposoby montażu są szczegółowo opisane w instrukcji, można się również posiłkować materiałami wideo na stronie producenta.

Dzięki profilowaniu radiator można bez problemu zamontować nawet na płytach wyposażonych w spore radiatory sekcji zasilania. Fortis zainstalowany na rozbudowanej płycie Gigabyte Z170X Gaming G1 nie zawadzał o żaden element i zgodnie z deklaracjami producenta nie zasłaniał nawet najbliższego banku pamięci RAM.