Akcesoria Mobilne

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Musimy przyznać, że producent projektując słuchawki Zik wykonał kawał dobrej roboty. Konstrukcja jest elegancka i świetnie wykonana, a przy tym cechuje się poprawną ergonomią. Zewnętrzny, minimalistyczny wygląd kontrastuje jednak z bardzo bogatym, wypchanym elektroniką wnętrzem w którym zintegrowano baterię, łączność Bluetooth oraz NFC (dla szybkiego parowania), a także bardzo przydatny panel dotykowy. Aby przełączać utwory, pauzować, zmieniać głośność lub odbierać połączenia telefoniczne wystarczy wykonać odpowiedni gest na zewnętrznej powierzchni prawej słuchawki.

Nie zabrakło też czterech mikrofonów dzięki którym słuchawki mogą efektywnie eliminować szumy generowane w otoczeniu użytkownika. Funkcja ANC działa bardzo skutecznie. Oczywiście nie eliminuje hałasów takich jak np. krzyki, ale z szumem komputerów lub samochodów jeżdżących za oknem powinna sobie poradzić. W poduszce prawej słuchawki umieszczono też dwa czujniki które wykryją wibracje kości szczęki oraz obecność słuchawek na głowie. Dzięki temu po zdjęciu słuchawek muzyka zostaje automatycznie wstrzymana, a rozmowa telefoniczna przekierowana na smartfona.

Oprogramowanie Parrot Audio Suite pozwoli kontrolować włączone efekty dźwiękowe oraz funkcję aktywnej redukcji szumów. Dla muzycznych purystów mamy jedną radę - wyłączenie wszystkich modyfikatorów dźwięku radykalnie zwiększy realizm odwzorowania muzyki. Słuchawki nagle zaczynają brzmieć lepiej, stają się bardziej analityczne i naturalne. Bas przestaje bić po uszach, a ujawniają się zdecydowanie czystsze soprany. Pomimo zastosowania kompresowanego połączenia bezprzewodowego jakość dźwięku powinna zadowolić większość typowych użytkowników. Najciekawsze jest to, że w trybie Bluetooth słuchawki grają o niebo lepiej niż w trybie przewodowym.

Cena słuchawek mieści się typowo w przedziale 1200-1400 zł. Jesteśmy świadomi, że za tę kwotę można mieć lepsze słuchawki przewodowe, ale wśród modeli bezprzewodowych przeznaczonych dla urządzeń mobilnych oferta Parrota jest naszym zdaniem bardzo atrakcyjna.

 Ocena: Parrot Zik
 plusy:
skuteczny system aktywnej redukcji szumów (4 niezależne mikrofony),
dobre wygłuszanie pasywne,
łączność Bluetooth z prostą konfiguracją przez NFC,
dość długi czas pracy na baterii (przy wyłączonych efektach),
szybkie ładowanie akumulatorka przez USB,
możliwość pracy w trybie przewodowym (mini jack),
przydatne oprogramowanie na (Android, iOS, Windows),
możliwość aktualizacji firmware'u,
funkcja zestawu słuchawkowego,
wbudowany dotykowy panel sterowania,
dobra jakość dźwięku w trybie bezprzewodowym,
poprawnie działający DSP,
automatyczne włączanie i pauzowanie odtwarzania,
świetna jakość wykonania,
nietuzinkowa stylistyka,
poprawna ergonomia
 minusy:
włączanie i wyłączanie redukcji szumów możliwe jedynie z poziomu aplikacji,
przeciętny czas pracy na baterii przy włączonych efektach i ANC,
słaba jakość dźwięku w trybie przewodowym
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 1200 - 1400 zł

 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dadulek
  4
  Jeśli w słuchawkach za 1200PLN ocena jakości dźwięku waha się pomiędzy "słaby plus" a "dobry plus" to ja się pytam z czym mamy do czynienia? Ze słuchawkami czy zwykłym gadgetem bluetooth za nie małe pieniądze?
  Mówi się "kto bogatemu zabroni" a ja powiem czy biedny czy bogaty, każdy musi zapracować na te pieniądze także wnioski nasuwają eis same...
  • avatar
   1wilq
   1
   z tą ceną to z konia spadli..
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Miałam okazję użytkować te słuchawki przez jakiś czas. Jak na bezprzewodowe grają bardzo fajnie, jednak nie da się ukryć cena mogłaby być o połowę niższa. Wtedy byłby to produkt wart zakupu. A tak ze swoim minusami można powiedzieć że jest to produkt skierowany do użytkowników pokroju fanów marki apple :)
    • avatar
     0
     W kategorii słuchawek Bluetooth ocena za całokształt to zdecydowanie 5/5. Dźwięk jest naprawdę dobrej jakości, ale jakbym dał taką ocenę, to zaraz ktoś by napisał, że za tę cenę można mieć lepsze bezprzewodowe marki "X", albo przewodowe marki "Y". ;-)
     • avatar
      Misyo
      0
      Mam te słuchawki ponad 2 miesiące i powiem tak - REWELACJA :) Wcześniej przez kilka miesięcy używałem Dr. Beats Wireless (praktycznie ta sama cena co parrotów - plastik, za dużo bassu i tyle). Słuchawki te są maksymalnie przyjazne użytkownikowi a w pełni "pokochałem je" w samolocie... gdzie odcięły mnie zupełnie od tego co działo się do okoła... Dotykowe sterowanie przez pierwsze dni wydaje się trochę dziwne - ale teraz przyłapałem się na tym, że mając nine słuchawki na głowie próbuje zmienić natężenie dźwięku czy kawałek przez dotyk :))))
      Dla mnie, najlepsze bezprzewodowe słuchawki EVER :)