Systemy operacyjne

Przyspiesz kopiowanie plików

przeczytasz w 1 min.

W łatwy sposób można zwiększyć prędkość przesyłania plików w środowisku Windows. Warto wiedzieć, że wbudowany w systemie mechanizm odpowiedzialny za kopiowanie nie jest najszybszym na rynku. Aby zwiększyć prędkość transferów, należy pobrać odpowiednie narzędzie. Jest ich sporo, ale nam najbardziej do gustu przypadła aplikacja ExtremeCopy.

Ten niewielki programik wygląda niezbyt nowocześnie, ale to tylko pozory - w pełni obsługuje zarówno 32-, jak i 64-bitową wersję Windows 7.

Po pobraniu i instalacji programu nie musisz nic robić. Pliki będziesz kopiował w taki sam sposób jak dotychczas - zamiast okienka systemowego będzie po prostu wyświetlane okno z ExtremeCopy i to ten program zajmie się kopiowaniem i przenoszeniem plików.

Dodatkowo program oferuję funkcję zatrzymywania i wznawiania kopiowania. Jak informują jego twórcy, kopiowanie i przenoszenie danych za pomocą ExtremeCopy jest szybsze i można to wykorzystać zwłaszcza wtedy, gdy chcemy przenieść dużo plików, np. podczas wykonywania kopii zapasowych.

Jeśli zaś uruchomisz program ExtremeCopy klikając na jego ikonie, możesz go także skonfigurować. Wystarczy wybrać niewielki przycisk ze strzałką, aby rozwinąć menu i następnie wskazać "Configuration".

Wówczas wyświetlą się opcje programu. Możesz zmienić tam wygląd interfejsu z "prostego" na "normalny", zaznaczyć, czy ExtremeCopy ma stać się domyślnym mechanizmem do kopiowania danych w systemie (domyślnie włączone), odtwarzać dźwięk po skończeniu kopiowania, itd.

Niewielki program ExtremeCopy wpływa na szybszą pracę systemu, zwiększając prędkość kopiowania i przenoszenia plików. Warto go zainstalować.