Systemy operacyjne

Kursor przeszkadza przy pisaniu na laptopie? Zamroź go!

przeczytasz w 1 min.

Kolejny bezpłatny program, który chcemy wam polecić, to TouchFreeze. Docenią go użytkownicy komputerów przenośnych. Kiedy piszesz coś na klawiaturze, niekiedy może się zdarzyć, że przez przypadek dotkniesz touchpada. Wówczas poruszysz kursor, zmienisz jego położenie, czy nawet włączysz jakąś funkcję. To dość irytujące, zwłaszcza jeśli laptop nie ma sprzętowego skrótu do wyłączania touchpada.

Pobierz i zainstaluj TouchFreeze. Program jest mikroskopijny. Jego ikonka wyświetla się w zasobniku systemowym, a działanie jest proste: kiedy coś piszesz, TouchFreeze automatycznie zamraża (wyłącza) touchpada.

To świetne rozwiązanie dla piszących na laptopie, które - jeśli wybierzesz funkcję "Load at system startup" - uruchamia się wraz z systemem operacyjnym i w ogóle nie przypomina o swojej obecności. Dodatkowo korzystając z ikon obszaru powiadomień możesz wyłączyć ikonę tego narzędzia.

Kliknij na strzałce w zasobniku systemowym i wybierz przycisk "Dostosuj".

Następnie w "Ikony obszaru powiadomień" znajdź TouchFreeze Application i wybierz funkcję "Ukryj ikony i powiadomienia". Dzięki temu całkowicie zapomnisz o obecności tego programu w systemie i będziesz mógł pisać na laptopie bez obaw, że przypadkowo dotkniesz powierzchni dotykowej touchpada i przesuniesz kursor.