Systemy operacyjne

Powstrzymaj mysz od wybudzania komputera

przeczytasz w 1 min.

Jeśli korzystasz z funkcji usypiania (polecam!) komputera, zauważyłeś pewnie, że wystarczy lekki ruch myszą i komputer natychmiast się wybudza. To irytujące, ponieważ często wystarczy delikatny ruch (np. kot wskoczy na biurko) i komputer wybudzi się i będzie gotowy do pracy.

O wiele lepszym rozwiązaniem na wybudzanie komputera jest korzystanie z klawiatury. Możesz to ustawić w łatwy sposób. Wpisz w menu Start mysz i wybierz "Mysz", a następnie wybierz zakładkę "Sprzęt", wskaż swoją mysz i przejdź do "Właściwości".

Kolejno wybierz funkcję "Zmień ustawienia" i w zakładce "Zarządzanie energią" odznacz opcję pozwalającą na wybudzanie komputera ze stanu uśpienia. Zatwierdź zmiany przyciskiem OK.

Teraz możesz korzystać z klawiatury do wybudzania komputera i jakiekolwiek ruchy myszą nie sprawią, że włączy się w niepożądanym momencie.

Uwaga: w zależności od posiadanego komputera, w opcjach myszy może nie być zakładki związanej z zarządzaniem energii. Niektóre komputery nie oferują takiej funkcji i należy je wybudzać przez naciśnięcie przycisku "Power" na obudowie.