Telefony

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Nowa Nokia to interesujące połączenie telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego, prostej kamery i elementów palmtopa. Ma zintegrowany system Symbian, dość bogate oprogramowanie, obsługę Wi-Fi, możliwość podłączenia do telewizora i świetny wyświetlacz główny. Interesujący jest też układ optyczny dysponujący trzykrotnym zoomem.

Niestety, jak na urządzenie łączące w sobie tyle funkcji, nie obyło się bez wad. Podobnie jak inne smartfony, Nokia ma stosunkowo duże gabaryty i jest dość ciężka. Menu i zintegrowany system operacyjny nie zawsze działa tak szybko jak można by tego oczekiwać. Całość potrafi się też czasem przyblokować na parę sekund lub wręcz zawiesić.

Również jakość zdjęć jest słaba w porównaniu nawet z najtańszymi aparatami cyfrowymi. Trzeba jednak przyznać, że jak na telefon, jest ona niezła - choć istnieją lepsze pod tym względem modele, jak na przykład Nokia N73. Pewien zawód sprawia również średnio atrakcyjny zewnętrzny wyświetlacz OLED. Wreszcie - kiedy korzystamy z karty SIM, bateria nie zaskoczy nas długim działaniem - wystarczy najwyżej na 2 dni średnio intensywnego wykorzystywania.

Nokia N93i to smartfon dla amatora nowinek technicznych, który chciałby mieć jak najbardziej rozbudowane urządzenie, nie bacząc na cenę i gabaryty. Wi-Fi i aparat fotograficzny z zoomem to kuszące dodatki w telefonie komórkowym, choć całość jest droga i trochę mało poręczna.

Zalety:
  - bogata funkcjonalność
  - atrakcyjny wygląd
  - obsługa Wi-Fi
  - aparat 3 MPix z zoomem optycznym


Wady:
  - zbyt duże rozmiary
  - przeciętna jakość zdjęć
  - piszczące świetlówki
  - nie do końca stabilne oprogramowanie

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!