Karty graficzne

Gigabyte Radeon 4650 OC

przeczytasz w 2 min.

Specyfikacja karty w programie GPU-Z:

Zobacz zdjęcia karty:

Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia:

Najniższym modelem w teście jest układ graficzny Radeon 4650. W nasze ręce wpadł produkt firmy Gigabyte. Częstotliwość testowanej karty graficznej wynosiła 650/400 MHz. Nie jest to standardowa wartość - zalecana częstotliwość wynosi 600/500 MHz. Na pokładzie zainstalowano aż 1 GB pamięci DDR2 o interfejsie 128 bitów, której teoretyczna przepustowość wynosi 12,8 GB/s.

Do karty producent dołącza jedynie instrukcję obsługi oraz sterowniki zawarte na płycie CD.

Gigabyte Radeon 4650 OC jako jedna z niewielu kart graficznych, które testowaliśmy, miała jednoslotową konstrukcję. Do samego układu graficznego nie można mieć zastrzeżeń. Prosta budowa Radeona HD 4650 sprawia, że nie trzeba mieć mocnego zasilacza w komputerze, jak też super wydajnej cyrkulacji powietrza. HD 4650 nigdy demonem wydajności nie był i już nie będzie, ale mimo to producent zastosował overclocking rdzenia graficznego

Cooler na Gigabyte Radeon 4650 OC nie ma za dużo pracy do wykonania. Karta nie wytwarza dużych ilości ciepła, stąd też Gigabyte użył niewielkiego chłodzenia składającego się z niskiego radiatora i wentylatora. Chłodzi on tylko rdzeń, a układy pamięci oraz sekcja zasilająca jest pozostawiona bez dodatkowego schładzania.

Komfort pracy z tym układem graficznym można uznać za średni. Wentylator jest słyszalny pod obciążeniem, jak i bez niego, pomimo autoregulacji. Według nas, jak na low-endową konstrukcję, chłodzenie jest zbyt głośne.

Przedstawiony Radeon 4650 miał na śledziu trzy wyjścia: DVI, D-Sub i pozłacane HDMI.

Obok zamieszczamy parametry pracy oraz temperatury uzyskiwane przez kartę podczas obciążenia.

 

 Moja ocena: Gigabyte Radeon 4650 OC
 plusy:
niewielkie wymiary
niskie temperatury karty
niewielki pobór energii
przystępna cena
 minusy:
głośny układ chłodzący
niska wydajność
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 200 zł