Klawiatury

Logitech Cordless Desktop S 520

przeczytasz w 3 min.
Ustawienie klawiszystandard 'euro'
Podpórka pod nadgarstkitak
Dodatkowe klawisze9 klawiszy funkcyjnych
Zasilanieklawiatura 2 x AA
mysz 2 x AA
Sposób sygnalizowania rozładowanej bateritak - dioda na klawiaturze oraz na myszy
Gwarancjaod 1 do 5 lat
Mysz w kompleciebezprzewodowa optyczna dla prawo i lewo ręcznych, 5 przycisków
Zasięg wg. producentaklawiatura 10 m
myszka 10 m
Zasięg zmierzony w prostej linii przy naładowanej bateriiklawiatura 8 m
myszka 9 m
Czas pracy na bateriibardzo długi

S 520 to model z bardzo charakterystyczną, dużą podstawką pod nadgarstki. Całość wykonana jest z dobrej jakości plastiku i tworzy ciekawą kompozycję. Czarne matowe klawisze oddzielone są od podstawki rzędem przycisków funkcyjnych wykończonych na wysoki połysk. Resztę zestawu tworzy odbiornik do którego zdążył nas już przyzwyczaić producent, oraz uniwersalna mysz dla osób prawo i leworęcznych.

Dodatkowe klawisze funkcyjne rozmieszczone zostały tuż nad podstawką na nadgarstki, jednak w taki sposób by wręcz niemożliwe było nieumyślne uruchomienie jakiejkolwiek aplikacji.  Z lewej strony umieszczono klawisze pomocne np. przy przeglądaniu obrazów, mamy tu powiększenie, pomniejszenie oraz pełny ekran. Na środku umieszczono przyciski  do regulacji natężenia dźwięku głośniej, ciszej oraz przycisk szybkiego wyciszenia.

Po prawej stronie znajdują się klawisze następny, poprzedni play/pause.

Znacznie większe pole do popisu stanowią przyciski funkcjonalne. Podzielone zostały na trzy strefy. Strefa pracy biurowej, internetu oraz ulubionych. Strefa ulubionych pozwala na szybkie przypisanie klawiszy od F9 do F12 przez dłuższe przytrzymanie ich z klawiszem FN.

Układ klawiatury jest odrobinę zmieniony od tego standardowego jednak nie są to zmiany utrudniające pracę. Największym problemem może być odrobinę przesunięty klawisz prawego CTRL.

Niskoprofilowana klawiatura spisuje się bardzo dobrze podczas pracy. Praktycznie zerowy hałas to niewątpliwie jedna z największych zalet tego modelu. Praca na tym modelu mocno kojarzy się z klawiaturami stosowanymi w notebookach, zarówno skok jak i twardość klawiszy nie pozostawiają wiele do życzenia.

Dodana do zestawu mysz to standardowy gryzoń z pięcioma przyciskami. Klawisze jak i rolka reagują dobrze a dodatkowym atutem jest dioda informująca nas o słabym stanie baterii. Apetyt na prąd a raczej jego brak to duża zaleta tego modelu. Według producenta żywotność baterii w myszy sięga 8 miesięcy, w klawiaturze 15. Podczas kilkudniowego testowania stan naładowania baterii praktycznie się nie zmienił.

Ten model przypadnie do gustu osobą przyzwyczajonym do pracy na notebookach. Największymi atutami są tu mocno zredukowany apetyt na prąd i minimalny hałas podczas pracy. Klawiatura jest bardzo stabilna nawet na rozłożonych nóżkach. Również duży zasięg zestawu to niewątpliwie zaleta tego modelu.

Ocena końcowa:
Jakość wykonania:
dobra
Ergonomia klawitaury
układ i wygoda pisania:
dobra
Skok klawiszy:
super
Miękkość klawiszy: dobra
Głośność klawiszy: super
Przyciski dodatkowe: zadowalające
Stabilność na biurku: super
Czas pracy na baterii:
super
Oprogramowanie:
dobre
Jakość myszy:
zadowalająca
* Ogólna ocena:

    Orientacyjna cena w chwili publikacji: do 230 zł