Chłodzenie

Akasa Venom

przeczytasz w 2 min.
SocketIntel 775/1155/1156/1366,
AMD AM2/AM2+/AM3
Wymiary
(wys., szer., dł.)
160 x 96 x 120 mm
Waga805 g
WentylatorTak (120 mm, 4 pin)
Średnia cena169 zł

Akasa Venom to z pewnością jeden z najbardziej efektownych kolorystycznie coolerków. Oczywiście dobór barw jest kwestią gustu, ale każda odmiana od srebra jest przyjemna dla oka. Radiator Akasy Venom od wierzchniej części pomalowany jest na czarno. W centralnym jej punkcie namalowano żółtą kobrę.

Wentylator dołączony do zestaw współgra pod względem kolorystyki z radiatorem. Jego żółte, ciekawie wyprofilowane łopatki nadają całości dość agresywnego wyglądu. Szkoda, że urządzenie odpowiedzialne za chłodzenie układu pracuje tak głośno, zwłaszcza po podniesieniu jego prędkości obrotowej.

Na plus przemawia bardzo łatwy montaż. Nawet laik powinien poradzić sobie bez instrukcji obsługi. Do zamontowania wentylatora na radiatorze używa się znienawidzonych przez wielu gumowych kołków. Uspokajamy, że kołki (również żółte) są wykonane bardzo solidnie. Ich długość ułatwia przeciąganie ich przez dziurki w wentylatorze, a jakość gumy sugeruje, że są w stanie wytrzymać niejedno użycie.

Szkoda, że w parze za wyglądem nie poszła wydajność. Oczywiście 60 stopni w stresie w najcięższym z testów to niezły wynik. Jeśli komuś nie zależy jednak na wyglądzie coolera, to prawdopodobnie w cenie do 169 zł znajdzie coś wydajniejszego.

Temperatury [°C]

@2,66 GHz spoczynek 26
@2,66 GHz obciążenie 41
@4,0 GHz spoczynek 31
@4,0 GHz obciążenie 60

 

Obroty wentylatora [obr./min]

spoczynek 660
obciążenie 1875

 

 Akasa Venom
 plusy:
łatwy montaż
atrakcyjna kolorystyka radiatora oraz wentylatora
dobrej jakości gumowe kołki
 minusy:
wentylator głośny na wysokich obrotach
pasta w woreczku
Moja ocena:
Ogólna ocena: 
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 169 zł