Tak to można myć zęby! Philips Sonicare Prestige 9900 to szczoteczka soniczna na miarę naszych czasów!
Szczoteczki elektryczne

Tak to można myć zęby! Philips Sonicare Prestige 9900 to szczoteczka soniczna na miarę naszych czasów!

przeczytasz w 5 min.

Szczoteczki soniczne to urządzenia, które wyprzedzają tradycyjne szczoteczki do zębów o eony! Są diabelnie skuteczne, bardzo zaawansowane i wygodne w użytkowaniu, a model Philips Sonicare Prestige 9900 to prawdziwa ekstraklasa w świecie szczoteczek sonicznych.

ocena redakcji:
 • 5/5

Artykuł powstał we współpracy z firmą Philips.

Philips Sonicare Prestige 9900 - szczoteczka „wszystkomająca”?

O tym, co potrafi Philips Sonicare Prestige 9900 mógłby powstać osobny artykuł. Dosłownie! Technologiczne zaawansowanie tego sprzętu i jego skuteczność to nowa jakość w świecie szczoteczek do zębów. Ba! Więcej nawet - gdyby szczoteczki do zębów zawiązały własne, niepodległe państwo, to Sonicare Prestige 9900 byłaby prezydentem… No, to skoro już wiecie, że tu nie ma miękkiej gry, czas zarysować co kryje się w tej subtelnej, niewielkiej, takiej przyjemnej w dotyku i miłej dla oka szczoteczce sonicznej.

Zacznijmy od tego, że Philips Sonicare Prestige 9900 to szczoteczka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Ot, pierwszy mocny strzał. Jej skuteczność potwierdzają badania kliniczne, a 62 000 ruchów włókien na minutę w parze z końcówką Premium All-In-One zapewnia do 20% mniej płytki bakteryjnej i do 100% mniej przebarwień w porównaniu do szczoteczki manualnej. Jakby tego było mało, precyzyjny układ włókien sprawia, że zyskujemy do 15 razy zdrowsze dziąsła w porównaniu do szczoteczki manualnej. Ponadto podczas szczotkowania wytwarzane są mikrobąbelki docierające do trudno dostępnych miejsc, w przestrzenie międzyzębowe i wzdłuż linii dziąseł.

Philips Sonicare Prestige 9900

Dodajmy do tego jeszcze system Sense IQ, który na bieżąco, w czasie rzeczywistym znaczy się, monitoruje nasze szczotkowanie zębów, przesyłając nam wskazówki do aplikacji mobilnej zainstalowanej na telefonie. A no właśnie, nie wspomniałem o tym! Szczoteczka ma wbudowaną łączność Bluetooth i łączy się ze smartfonami. 

Innymi słowy, ta szczoteczka ma wszystko, co potencjalnie szczoteczka mogłaby mieć. Znaczy, wszystkie topowe technologie, wszystkie rozwiązania wspomagające nas w dbaniu o zdrowe zęby. Nawet ci, którzy noszą aparat na zęby czy cierpią na wrażliwe zęby niczym nie muszą się martwić - włókna delikatnie doczyszczają przestrzenie w aparacie, a system Sense IQ daje znać, kiedy za mocno przyciskamy końcówkę, co pomaga w komfortowym myciu wspomnianych wrażliwych zębów.

Philips Sonicare Prestige 9900

Specyfikacja produktu Philips Sonicare 9900 Prestige HX9992/12

 • Rodzaj obrotów
  soniczne
 • Ilość końcówek
  1
 • Wskaźnik naładowania
  tak
 • Regulacja strumienia wody
  nie dotyczy
 • Rodzaj zasilania
  akumulatorowe
 • Czas ładowania
  960 min
 • Maksymalna liczba obrotów/drgań
  62000 /min (drgania soniczne)

Wykonanie topowe. Zestaw akcesoriów - też topowy

Jak przystało na klasę premium, Philips Sonicare Prestige 9900 jest nie tylko doskonale wykonana, ale i przychodzi do nas z kilkoma jakże miłymi dodatkami. Po kolei jednak! Sama szczoteczka robi doskonałe wrażenie. Jest lekka, mała, pokryta przyjemnym w dotyku matowym tworzywem. Nie oszczędzano tu ani na technologii, co już wiecie, ani na materiałach i to po prostu czuć.

Kiedy tylko bierze się tę szczoteczkę do ręki, od razu ma się wrażenie, że żarty się skończyły, że to prawdziwa ekstraklasa wśród szczoteczek do zębów w ogóle, od tych tradycyjnych, po soniczne, rotacyjne i wszystkie inne. O tym, czy to wrażenie utrzymuje się podczas codziennego użytkowania, to przeczytacie sobie poniżej - tu po prostu trzeba zaznaczyć z całą mocą, jakiej klasy jest to sprzęt. 

Na brawa zasługuje również zawartość pudełka, gdyż obok szczoteczki i końcówki A3 (najwyższego modelu z oferty producenta) znajdziemy jeszcze miłe, super estetyczne skórkowe etui podróżne, w moim przypadku takie ciemnogranatowe, grafitowe, czarne - trudno określić wprost kolorystykę. Etui jest nie tylko bardzo elekganckie, ale i pomyślane, bo za jego pomocą możemy ładować szczoteczkę. No właśnie, ładowarki! Otrzymujemy dwie, jedną stacjonarną z podpórką na szczoteczkę oraz jedną podróżną, umożliwiającą ładowanie urządzenia za pomocą etui, o czym wspomniałem przed chwileczką. 

Philips Sonicare Prestige 9900

Aplikacja mobilna robi robotę!

Cieszy, że Philips Sonicare Prestige 9900 współpracuje z aplikacją mobilną Sonicare, gdyż dzięki temu możemy ze szczoteczki wycisnąć więcej! Całość działa zresztą śpiewająco dobrze. Parowanie trwa moment, ot pobieramy aplikację, łączymy szczoteczkę, weryfikujemy poprzez e-mail konto i już, możemy działać. Na początku aplikacja przeprowadza nas przez drobny samouczek, w którym uczymy się obsługi i poznajemy możliwości urządzenia. Po czasie w aplikacji będziemy widzieli podpowiedzi na temat samego procesu szczotkowania. 

Philips Sonicare aplikacja

Soft pozwala nam na wybranie intensywności szczotkowania lub włączenie trybu adaptacyjnego, a także na wybór programu pracy szczoteczki:

 • Clean: 2 minuty, program główny,
 • White+: 2 minuty i 40 sekund, program dla kawoszy,
 • Gum health: 3 minuty i 20 sekund, program troszczący się o nasze dziąsła,
 • Deep clean: 3 minuty, rozszerzona wersja programu Clean,
 • Sensitive: 2 minuty, program dla wrażliwych zębów i dziąseł.

Topowa szczoteczka soniczna vs. tradycyjna szczoteczka do zębów. Czy czuć różnicę?

Uwaga, będzie żenująco oczywiste wprowadzenie do tej sekcji tekstu. Philips Sonicare Prestige 9900 dosłownie dewastuje tradycyjne szczoteczki do zębów pod kątem przyjemności użytkowania, znaczy się - szczotkowania zębów i uczucia czystości zębów. Przepaść między klasyczną szczoteczką a tym sonicznym cudem jest obłędna, trudna do wyrażenia słowami. 

Philips Sonicare aplikacja

Po szczotkowaniu za pomocą Sonicare ma się wrażenie zębów czystych jak po wizycie u dentysty, wiecie takiej wizycie, podczas której dentysta ściąga kamień z zębów, czy co tam robi zaawansowanego i kosztującego duże pieniądze i raz na czas przydatnego. Rzecz jasna Philips Sonicare Prestige 9900 dentysty nie zastąpi, ale po samym wrażeniu po szczotkowaniu można odnieść wrażenie (powtórzenie zamierzone!), że te wizyty odbywać będziemy zdecydowanie rzadziej. 

Philips Sonicare aplikacja

Wrażenie czystości to jedno - poza nim mamy jednak cały szereg zalet wynikających z technologicznego zaawansowania testowanej szczoteczki. Wspominałem o tym na początku artykułu, więc nie ma sensu tego powtarzać. Zaakcentować można za to fakt, że uczucie po szczotkowaniu zębów każe domniemywać, że te wszystkie korzyści, za którymi stoją rzetelne badania, są w pełni realne. Innymi słowy, Philips Sonicare Prestige 9900 to szczoteczka napakowana technologią, super zaawansowana i zaawansowanie to widać, czuć w codziennym użytkowaniu. Ja tam byłem zachwycony.

Philips Sonicare Prestige 9900

Na plus, bo trudno tu wskazać jakieś wady, jakieś minusy testowanego sprzętu, również wygoda korzystania ze szczoteczki. Philips Sonicare Prestige 9900 faktycznie analizuje nasz sposób szczotkowania zębów, sczytuje sobie takie informacje, jak ruch końcówki, siłę nacisku, stopień pokrycia, czas oraz częstotliwość i pokazuje nam w aplikacji mobilnej, czy wykonujemy dobrą robotę. 

Aplikacja na smartfony to w ogóle genialna wartość dodana i coś, co polubią ci drobiazgowi, ci naprawdę przykładający się do higieny jamy ustnej. Podczas mycia zębów w aplikacji widzimy, że przegapiliśmy jakieś miejsce, a do tego dostajemy wskazówki od szczoteczki, pozwalające na podniesienie efektywności szczotkowania. Za całą tę analizę odpowiada autorskie rozwiązanie Sense IQ, które to właśnie pobiera dane, analizuje je i przekazuje nam wskazówki. Taki asystent ds. szczotkowania zębów.

Philips Sonicare Prestige 9900

Warto, nie warto i… dlaczego warto?

Jeśli ktoś ma na tyle gruby portfel, że kupno Philips Sonicare Prestige 9900 jest dla niego w pełni osiągalne i jeszcze nie ma w domu szczoteczki sonicznej tej klasy - nie powinien się nad zakupem nawet zastanawiać. To genialne urządzenie, prawdziwy trendsetter wśród szczoteczek do zębów, który w ciągu 2 minut szczotkowania wykona więcej ruchów włókien niż końcówka tradycyjnej szczoteczki do zębów w ciągu miesiąca systematycznego szczotkowania. 

Jeszcze słowem podsumowania, tak cobyśmy mieli jasność. Czasem wpadają w moje ręce urządzenia, w których wad, minusów, słabych stron muszę się doszukiwać. Muszę je na siłę wynajdywać. W tym przypadku nie zamierzam. Może niższe modele szczoteczek z serii Sonicare faktycznie mogłyby mieć jakieś minusy, jakieś ograniczenia względem topowych modeli, ale Philips Sonicare Prestige 9900 to świetny wybór dla każdego, kto może sobie na taką szczoteczkę pozwolić. Dziękuję za uwagę, idę wyszczotkować zęby!

Artykuł powstał we współpracy z firmą Philips.

Opinia o Philips Sonicare 9900 Prestige HX9992/12

Plusy
 • obłędne wrażenie czystości zębów po szczotkowaniu,
 • aplikacja mobilna,
 • super wygodne ładowanie,
 • etui podróżne z możliwością ładowania.
 • doskonała jakość wykonania,
 • wygoda i przyjemność codziennej obsługi,
Minusy
 • nie jest to tania rzecz i trzeba się z tym liczyć...

Ocena Philips Sonicare Prestige 9900

100% 5/5

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  maaaad
  8
  Kiepska ta reklama.
  • avatar
   Nibynóżka
   5
   W związku z tą szczoteczką chciałbym przypomnieć, że minęły już 2 miesiące od kiedy komendiant Szymczyk odpalił granatnik RGW-90 w Komendzie Głównej Policji na ulicy Puławskiej w Warszawie, i nie poniósł żadnych konsekwencji.
   • avatar
    Qazzy
    4
    I pewnie (jak większość ich szczoteczek) zepsuje się zaraz po gwarancji. Znany temat - parcieją oringi i do środka dostaje się woda. Szczęśliwi ci, którym się zepsuła podczas gwarancji bo wymieniają na nową.
    • avatar
     dron i chmury YT
     2
     No to teraz czas na recenzję pasty do zębów :D
     • avatar
      PioMX
      2
      Jakby ktoś w tekście nie mógł doczytać, to tylko 1300zł :)
      • avatar
       Hasta-la-vista-baby
       2
       1300 zeta za szczoteczkę Philipsa, podziękował. Za 300 stówki można mieć Oclean'a sonika z dotykowym wyświetlaczem i rozbudowaną aplikacja na smartfona. Lekko Philips przesadził z ceną.
       • avatar
        ocw1987
        2
        Za taką cenę to chociaż do sklepu po zakupy mogła by skoczyć :P
        • avatar
         Aranda
         2
         1000zł za szczoteczkę... Komuś całkiem ryje głowę. Szczoteczka z bluetoothem... I podczas szczotkowania patrzę w telefon... No masakra.
         • avatar
          dariuszd1
          2
          Szczoteczka zdecydowanie za droga i nie warta swojej ceny. Przez kilka lat Philips nie zrobił żadnego kroku do przodu w technologii tej serii szczoteczek. Te same częstotliwości drgań. Seysso Gold ma do 96 000 drgań i wszystko co ta, a jest o połowę tańsza. I myje zęby lepiej - wiem to z własnego doświadczenia. Obecnie jeśli miałbym tyle kasy wydać na szczoteczkę to tylko Braun B io, ta nowa magnetyczna. W z wszystkich tych myje najdokładniej - to również z własnego doświadczenia.
          Philips to już nie wiem dla kogo wycenia swoje produkty - mam tu na myśli poza szczoteczkami golarki, filtry powietrza, stacje parowe i ogólnie wszystko - ceny maja chore, a produkty innych marek często lepsze są o połowę tańsze.
          • avatar
           Tu_Szczecin
           1
           Ja na dostałem na Gwiazdkę szczoteczkę Oral-B Pulsonic i też jestem zadowolony
           • avatar
            Gatts-25
            1
            Nie ma znaczka Apple i Notch-a więc nie warto.
            • avatar
             Batyra
             -1
             Chciałbym taką mieć... fajny bajer lubię takie... i to etui :D
             • avatar
              Kasia
              0
              Mam i bardzo sobie chwalę :)
              • avatar
               bench
               0
               Szczoteczka bez aplikacji mobilnej się nie liczy. Ja czekam na filiżankę do kawy z aplikacją mobilną ...