Słuchawki

Nauszniki - wyścielina

przeczytasz w 2 min.

Jakość nauszników to kwestia priorytetowa szanujących się producentów. Niejednokrotnie fatalny materiał wykończeniowy powoduje, że w słuchawkach nie da się wytrzymać. Na szczęście, Razer, Icemat i Lognetmedia nie mają takich problemów.

Nauszniki do słuchawek Barracuda pierwszego z producentów wytworzone zostały na bazie wysokiej jakości specjalnie materiału, chowając ucho w zamkniętej konstrukcji. Zakłada się je, jak i użytkuje wyjątkowo przyjemnie. A jedynym zarzutem pod ich adresem jest ich wielkość - moje uszy mieściły się w nie z ledwością.

Nauszniki Icemat Siberia są także materiałowe, aczkolwiek samego materiału jest w nich zdecydowanie mniej niż w propozycji Razera. W ten sposób znaleziono więcej miejsca dla "organów" użytkownika i ich wentylacji  - budowa otwarta. Miejscami ucho ma kontakt z "gołym" metalem, ale - o dziwo - takie rozwiązanie nie pogarsza komfortu noszenia słuchawek. Jedynie raz zdarzyło się, że moje ucho ucierpiało - i to w głównej mierze przez niezauważone przeze mnie przekrzywienie się słuchawek na głowie.

Całkowicie inaczej nauszniki zaprojektowano dla Aero 5.1. Są duże. Nie ma problemów ze zmieszczeniem się w nie. Ich obrzeża, tzw. pierścień,  wykonano z gąbki okrytej mocną gumą, a środek wyłącznie z gąbki. Pomysł ten ma zdecydowane przełożenie m na praktykę. Słuchawki w żaden sposób nie odstają od znakomitej konkurencji, a do tego zamykają ucho na dobre - konstrukcja zamknięta w przeciwieństwie do Icemat Siberia.
Przesiadywanie godzinami w słuchawkach, nie ważne, czy marki Razer, Icemat, czy Lognetmedia, wymagało przerwy co kilka godzin. Ot, taki urok słuchawek. Mimo to kontakty z nimi muszę uznać za komfortowe.

W pierwszej rundzie zwyciężają nauszniki  Razer Barracuda, co zawdzięczają doskonałemu materiałowi, z których je wykonano. Zdobyciu pierwszego miejsca nie przeszkodziły nawet ich małe rozmiary. Na drugim miejscu ex aequo umieszczam Icemat Siberia i Lognetmedia Aero 5.1. Co prawda, są różne, ale na dłuższą metę doznania płynące z ich posiadania uznać można za bardzo podobne.

Nauszniki - ocena:

1. Razer Barracuda
2. Icemat Siberia
2. Lognetmedia Aero 5.1

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login