Słuchawki

Konstrukcja

przeczytasz w 2 min.

Same w sobie nauszniki byłyby niczym, gdyby nie odpowiednie wkomponowanie ich w - miejmy nadzieję - przemyślany układ słuchawek. Mobilne fragmenty, elastyczne budulce, to grają pierwszoplanową rolę podczas rozkoszowania się nabytymi - za ciężko zarobione pieniądze - słuchawkami.

Icemat Siberia to bardzo kobiece słuchawki. Otwarta konstrukcja, wszystko drobne i malutkie. Czasem aż ma się poczucie, że można je skrzywdzić. W zamian nacisk słuchawek na uszy jest minimalny, tak jakby nie były na głowie. Z drugiej strony w Icemat Siberia, prócz wyprofilowanego, elastycznego pałąku, nie zastosowano ruchomych struktur, przez co ich los w spotkaniu z użytkownikiem powierza się elastyczności plastiku. Zwykle nie ma z tym problemu, choć na dłuższą metę nie sądzę, aby dobrze odbijało się to na żywotności produktu.

Lognetmedia Aero 5.1, czyli rycerz w srebrnej zbroi. Mnóstwo umocnień, sporo dyskretnie ukrytych śrubek. Bardzo rozciągliwa, w pełni ruchoma, samo dopasowująca się do głowy konstrukcja od pałąku po nauszniki - nauszniki obracają się wokół własnej osi i na boki. Pokaźne rozmiary słuchawek gwarantują, że zmieszczą się w nie nawet "wyrośnięci" fani audio. Na dobrą sprawę, wyłączną pretensją jaką odnośnie konstrukcji kieruję pod adresem Aero 5.1 to fakt, że siłowe podejście do słuchawek, co prawda wzmacnia je, ale tą metodą traci się szczyptę piękna. Acz, by być w zgodzie z prawdą, wtrącam, że wygląd w żadnej mierze nie przekłada się na komfort użytkowania, który w tym wypadku jest wysoki.

W Razer Barracuda zastosowano niemalże identyczny pomysł, jak w Aero 5.1, z tym że na mniejszą skalę. Słuchawki są sztywniejsze i mniej elastyczne, uciskając na uszy ciut bardziej niż konkurencja. Bardzo duża głowa może poczuć się w nich zawiedziona, gdyż nie znajdzie miejsca na uszy - pałąk nie wyciąga się aż po końce struktury słuchawek. Nie bacząc na zarzuty, słuchawki są wygodne, de facto nieznacznie ustępując rywalom.

Obcując z konstrukcjami tych trzech konkretnych marek, w praktyce najwygodniejsze są Icemat Siberia. Zaraz za nimi plasują się Aero 5.1, a dopiero na szarym końcu odnajduje się produkt Razera. Jednakowoż komfort noszenia słuchawek jest - bez wyjątku - bardzo wysoki, jakiekolwiek z nich, by się nie założyło.

Konstrukcja - ocena

1. Icemat Siberia
2. Lognetmedia Aero 5.1
3. Razer Barracuda

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login