Słuchawki

Przewód. Waga. Dodatki

przeczytasz w 2 min.

Testowanie przewodu lub, jak kto woli, kabla jest prawie najprostszą czynnością recenzencką, jeśli chodzi o słuchawki. Linijka w dłoń, odczyt pomiaru z tolerancją do 5mm, "namacalny" test na giętkość i po sprawie, wskutek czego pozwolę sobie pójść na skróty.

Przewód - ocena
1. Razer Barracuda

Grubość kabla: ok. 0.35 mm do pilota na kablu (bardzo giętki), ok. 0.45 mm od pilota na kablu do wtyku (średnio giętki). Kabel Razer Barracuda jest więc cienki i giętki na początku, a w miejscach, gdzie istnieje największa sposobność uszkodzenia go, np. przejechania fotelem, został pogrubiony. Wydaje się to rozsądnym rozwiązaniem.

1. Icemat Siberia

Grubość kabla: ok. 0.40 mm na całej długości (bardzo giętki). Równorzędne pierwsze miejsce z produktem Razera przez wzgląd na bardzo cienki przewód. Nie plącze się, nie zagina i nie sprawia problemów.

2. Lognetmedia Aero 5.1

Grubość kabla: ok. 0.45 mm na całej długości (średnio giętki). Jest nieco sztywniejszy niż przewód Razer Barracuda o bliźniaczych wymiarach. Widocznie producent po raz kolejny postawił na trwałość.


Waga


Po prawie najprostszym teście przychodzi czas na prawdziwą prostotę. Położenie na wagę słuchawek wraz z przytwierdzonym na stałe do nich okablowaniem nie jest przecież takie trudne.

Waga - ocena
1. Icemat Siberia - ok. 350 g
2. Lognetmedia Aero 5.1 - ok. 500 g
3. Razer Barracuda ok. - 525 g

Odczyty mówią same za siebie, lecz wbrew pozorom ok. 500 g na głowie to żaden dyskomfort.


Dodatki


Po otwarciu tekturowego pudełka, w którym tkwią słuchawki Aero 5.1, znajdujemy prawdziwe bogactwo ponadnormowych gadżetów.

Już na wstępie uwagę nabywcy produktu marki Lognetmedia przykuwają dwa eleganckie, materiałowe worki. W jednym z nich zapakowano słuchawki, a w drugim znajdują się dodatki w postaci dużej liczby przejściówek i 5m przedłużacza, którego, na nieszczęście, nie przewidziano na mikrofon.

Dodatki:
- przedłużacz 5m
- konwerter 3 x mini jack żeński - 1 x mini jack męski (dla kart nieobsługujących 5.1)
- 3x konwerter mini jack żeński - 2x RCA (podłączenie Aero 5.1 do wieży za pomocą chinch)
- konwerter stereo mini jack - Jack (6.33 mm)
- pilot na kablu
- dwa materiałowe worki do przenoszenia produktu i okablowania


Efektowne opakowanie Razer Barracuda nie kryje w sobie bogactw. Prawdę nie ma w nim nic ponad to, co przytwierdzono do słuchawek, a więc wzmacniacza i pilota na  kablu.Brzmi podejrzanie, tymczasem wzmacniacz to droga rzecz i właśnie z tego powodu należy ten gest jak najbardziej docenić.

Dodatki:
- pilot na kablu
- wbudowany wzmacniacz


Icemat Siberia
kryjące się w stylowym pakunku posiadają na swym koncie najmniej plusów w kategorii "Dodatki". Konwerter 6.33 mm. Koniec kropka.

Dodatki:
- konwerter 6.33 mm

Jak widać, w bitwie o dodatki liczą się tylko dwa modele słuchawek - Barracuda ze wzmacniaczem i Aero 5.1 z masą dodatków. Komu należy się zwycięstwo? Moim zdaniem Aero 5.1 ponieważ wzmacniacz Razera jest raczej "bardzo" wkalkulowany w cenę produktu, która wynosi - bagatela - 449zł.

Dodatki - ocena

1. Lognetmedia Aero 5.1
2. Razer Barracuda
3. Icemat Siberia

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login