Słuchawki

Mikrofon

przeczytasz w 2 min.

Icemat postawił na mikrofon na klipsie, który umiejscowiono na osobnym kablu. To nowoczesne rozwiązanie pozwalające przypiąć go elementów odzieży, np. kołnierza, cechuje się znacznym komfortem użytkowym.

Jeżeli chodzi o samą jakość serwowanego przez mikrofon dźwięku, jest ona dobra. Po ustawieniu maksymalnej głośności mikrofonu nagrane dźwięki były poprawne i wystarczająco głośne. Nie polecam go jednak do nagrywania głośnych dźwięków - jakość pracy gwałtownie spada. Na niekorzyść Icemata także działa fakt, że mikrofon zbiera dźwięki z otoczenia, co w przypadku słuchawek dla graczy jest wadą. Wyobraźcie sobie lan party i okrzyki publiczności w słuchawkach kolegów z Counter-Strike'owej drużyny. Niestety, to nie tylko problem Icemata. W Barracudach i Aero 5.1 jest dokładnie tak samo.


Lognetmedia przygotowała dla swych klientów przytwierdzony na stałe, w pełni giętki mikrofon, dający się układać w dowolne kształty.

Bez problemu wygina się na boki, w górę i dół. Poddaje się najbardziej wymyślnym manipulacjom artystycznym. Mikrofon dołączony do Aero 5.1 radzi sobie lepiej z głośnymi dźwiękami niż Icemat Siberia. Nadto nie jest tak cichy jak jego konkurent - ma w sobie nieco więcej "pary".


Barracuda jako jedyna do tej pory w "Konkretnym teście słuchawek dla graczy" ma mikrofon pozwalający na odczepianie od reszty konstrukcji. Świetnie.

Ale tu wkracza znane przysłowie "Nie ma nic za darmo". Da się go odpiąć, ale elastyczny to on nie jest, przez co trudniej go umieścić w pożądanym miejscu.  Jednak jego jakość stoi na wysokim poziomie, pozwalając na podobne osiągi jak w Aero 5.1.

Mimo pomniejszych wad testowane mikrofony nadają się na pola bitewne i muszę przyznać, że przypadły mi do gustu, niemniej werdyktu pominąć nie mogę. Elastyczność i giętkość pokonuje sztywność. Tym samym Aero 5.1 zdobywa kolejną rundę, pokonując nieznacznie Razer Barracuda. Mikrofon przytwierdzony do produktu firmowanego przez markę Lognetmedia w razie potrzeby da się odsunąć, by nie zawadzał lub - co ważniejsze - dowolnie dopasować do własnych potrzeb. Razer nie przekazuje w nasze ręce aż tyle.

Mikrofon - ocena

1. Lognetmedia Aero 5.1
2. Razer Barracuda
3. Icemat Siberia

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login