Słuchawki

Logitech Premium Stereo

przeczytasz w 2 min.
Pasmo przenoszenia:
20Hz-20kHz
Dynamika:brak danych
Impedancja:brak danych
Wielkość głośników:30 mm - neodymowe głośniki
Długość przewodu audio3 metry
+ dodatkowy potencjometr na kablu
Zintegrowany mikrofon:tak - sztywny
Waga:Waga: ~200 gramów

Srebrno-czarne Logitechy to przedostatni z testowanych przez nas modeli. Wyposażono je w dwa 30 mm głośniki o paśmie przenoszenia 20Hz-20kHz. Słuchawki mają na stałe wbudowany mikrofon, zamocowany na sztywny pałąku pozwalającym jedynie na regulację góra-dół w zakresie 90-180 stopni.

Zestaw wykonany jest bardzo przyzwoicie, choć nie da się ukryć, że poduszki głośników są zbyt twarde i dla osób wrażliwych mogą być mało wygodne. Na długim przewodzie audio umieszczono blokadę mikrofonu i pokrętło głośności. Niestety, to ostatnie nieszczególnie przypadło nam do gustu. Jest średnio wygodne, ślizga się na nim palec, po prostu źle się nim operuje. Położenie mikrofonu również budzi nasze zastrzeżenia. Brakuje opcji regulowania odchyleni pałąku, który wydał nam się zbyt oddalony od ust. I w rzeczywistości okazuje się, że mamy trochę racji. Czułość mikrofonu trzeba nieco mocniej podkręcić w ustawieniach systemowych i dopiero wówczas zyskujemy prawidłową rejestrację dźwięku.

Brzmienie 'Premium' jest stosunkowo przeciętne. Mamy tu mocno wyeksponowane tony średnie, a bas jest zbyt delikatny, mało dynamiczny. Żywe instrumenty i wokale wypadają trochę sztucznie, ale w przypadku gier ma to nieco mniejsze znaczenie. Niestety przy dłuższym odsłuchu, słuchawki wywołują drobne poczucie dyskomfortu - nam robiło się stanowczo za ciepło w uszy.

 

ocena
 
ergonomia/wygoda
dobra
jakość wykonania
super
gry
całkiem nieźle
muzyka MP3
całkiem nieźle
największe minusy
- twarde poduszki głośników
Ogólnie
Cena / możliwości
dobra