Słuchawki

Philips PCgame Vibra Light

przeczytasz w 2 min.
Pasmo przenoszenia:
15Hz-20kHz
Dynamika:100 dB
Impedancja:24 Ohmy
Wielkość głośników:30 mm
+ System wibracji SVS
Długość przewodu audio1.8 metra
+ przejściówka miniJack-RCA,
+ miniJack-Jack
+ pokrowiec na słuchawki
Zintegrowany mikrofon:-
Waga:Waga: ~300 gramów

Wśród słuchawek wyselekcjonowanych do testu znalazły się również Philipsy, które okazały się być najbardziej niezwykłymi. Od samego początku przykuły naszą uwagę nie tylko futurystycznym wyglądem - mógłby je nosić La Forge ze Star Treka ;) - ale i bardzo dobrym wykonaniem. Ciekawy design, wysoka jakość użytych materiałów i pewien szczegół, który świadczy o ich niezwykłości.

SHG8050 to produkt skierowany do użytkowników, którzy uwielbiają spędzać czas zagłębiając się w świecie dynamicznych gier - zarówno tych na poczciwego 'blaszaka', jak i na konsole. Producent zaimplementował w nich mechanizm Sonic Vibes System, którego podstawowym zadaniem jest generowanie drobnych drgań obudowy, a te z kolei mają dodatkowo wzmocnić doznania w trakcie rozgrywki.

Technologia ta działa w dość prosty ale skuteczny sposób. System reaguje i uruchamia drgania poniżej pewnego pułapu częstotliwości. I tak, pojawiające się w grach wybuchy, strzały, odgłosy zadanego ciosu, zawsze wiążą się z pojawieniem się dźwięku o dość niskim tonie. Im jest on niższy, tym bardziej wyczuwalne są wibracje. To może wydać się banalne, ale wierzcie nam, SVS potrafi dodatkowo wzmocnić napięcie, a ci którzy nie wierzą muszą po prostu przekonać się sami.

Niestety słuchawki mają kilka wad. Głównym problemem - o ironio - jest brak możliwości wyłączenia tych drgań, co praktycznie dyskwalifikuje słuchawki w zastosowaniu innym niż gry. Próby długiego słuchania muzyki, zwłaszcza tej bazującej na niskich 'dum-dum', mogą okazać się bardzo męczące. Co prawda poziom drgań można regulować znajdującym się na obudowie przełącznikiem, ale nie rozwiązuje to całkowicie opisywanego problemu. Ponieważ SHG8050 zasilane są z jednej baterii typu AAA, pokładaliśmy pewne nadzieje, że po jej usunięciu problem sam się rozwiąże. Niestety, bez zasilania, słuchawki w ogóle nie działają.

 

ocena
 
ergonomia/wygoda
całkiem nieźle
jakość wykonania
super
gry
super
muzyka MP3
słabo
największe minusy
- waga
- twarde i bardzo niewygodne poduszki głośników
- kable z obu słuchawek
- zasilanie z baterii
Ogólnie
Cena / możliwości
dobra

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!