Słuchawki

Logitech Internet Chat

przeczytasz w 2 min.
Pasmo przenoszenia:
20Hz-20kHz
Dynamika:brak danych
Impedancja:brak danych
Wielkość głośników:30 mm
Długość przewodu audio2.5 metra
+ dodatkowy potencjometr na kablu
Zintegrowany mikrofon:tak - giętki
Waga:Waga: ~80 gramów

Już sama nazwa wiele nam mówi. To słuchawki przeznaczone do prowadzenia długich dyskusji przy wykorzystaniu komunikatorów internetowych. Pozornie ma to niewiele wspólnego z graniem, ale z racji lekkiej konstrukcji, wbudowanego mikrofonu i systemu filtrującego dźwięki otoczenia, właśnie w tym przypadku mogą one dobrze się sprawdzić. Separacja głosu użytkownika, od odgłosów pochodzących z otoczenia, nie jest tu jakimś tajemniczym mechanizmem. Wszystko odbywa się za sprawą odpowiednio czułego mikrofonu i specjalnej gąbki, która całkiem nieźle redukuje niepożądane szumy.

Zaletą mikrofonu jest jego duża czułość i wysoka jakość rejestrowanego dźwięku. Przytwierdzono go na stałe do obudowy przy pomocy elastycznego pałąku, który możemy dowolnie zginać. Świetnym pomysłem jest umieszczenie na przewodzie audio przełącznika, który pozwoli nam na szybkie wyłączenie mikrofonu.

Brzmienie niewielkich membran można określić jak dobre. Nie powali nas ono na kolana potężnym basem ale dla średnio wymagającego użytkownika, na pewno okaże się w zupełności wystarczające. Biorąc pod uwagę  przeznaczenie słuchawek, na pewno lepiej sprawdzą się one w przypadku komunikatorów sieciowych oraz gier z wykorzystaniem komunikacji głosowej. Są lekkie, mają dobry mikrofon, ciekawy design. Producent dołączył do zestawu cztery pary kolorowych nakładek - możemy je zmieniać w zależności od zmienności naszych nastrojów. My wykorzystalismy barwy benchmarkowe ;)

 

ocena
 
ergonomia/wygoda
całkiem nieźle
jakość wykonania
dobra
gry
dobre
muzyka MP3
całkiem nieźle
największe minusy
- niewygodne dla noszących okulary
Ogólnie
Cena / możliwości
całkiem nieźle