Słuchawki

Creative HQ-1300

przeczytasz w 2 min.
Pasmo przenoszenia:
20Hz-20kHz
Dynamika:102 dB
Impedancja:32 Ohmy
Wielkość głośników:50 mm
Długość przewodu audio3 metry
+ dodatkowy potencjometr na kablu
+ przejściówka na duży jack
Zintegrowany mikrofon:-
Waga:Waga: 250 gramów

Pokaźnych rozmiarów słuchawki zdecydowanie przypominają modele adresowane do zestawów domowego Hi-Fi. W zasadzie gdyby nie marka Creative, to pewnie nie wiązalibyśmy HQ-1300 z zastosowaniem PC-towym. Nie ma to jednak żadnego znaczenia, sprzęt możemy spokojnie podpiąć do karty dźwiękowej i cieszyć uszy naprawdę dobrym brzmieniem, które sprawdzi się zarówno przy odsłuchu muzyki, jak i w grach.

Obudowa jest pokaźnych rozmiarów, a z tym wiąże się odpowiednia waga, kształtująca się w okolicach 250 gramów. Przyznać musimy, że to dość dużo. Wagę czuć po 2-3 godzinach ostrego grania. Specjalny dwuczęściowy pałąk pozwala na idealne dopasowanie rozmiaru słuchawek do naszej głowy. Idealny docisk, półotwarta konstrukcja, przyjemne poduszki głośników, powodują że mimo wagi trudno się zmęczyć ich obecnością. No, może jak przyjdą upalne letnie dni...

HQ-1300 ma bardzo dobre brzmienie, za które odpowiedzialne są dwie 50 mm membrany - zakres odtwarzanego pasma 20Hz-20kHz. Ciepły, dynamiczny i nie przesadny bas dobrze współgra z średnimi i wyższymi częstotliwościami. Dodatkowym atutem 'HQ' jest długi, trzymetrowy przewód z wygodnym potencjometrem i klipsem do przypięcia do koszuli. W zestawie dodatkowo otrzymujemy przejściówkę Jack 3.5 na 6.3 mm.

Creative'y to bardzo wygodne, domowe słuchawki, za cenę poniżej 100 PLN. Do muzyki, gier, opcjonalnie domowego odsłuchu muzyki z MP3/CD playera. Przyjemne brzmienie, dobre wykonanie. Gdyby móc sobie czegoś życzyć, to z pewnością 50 gram mniej.

 

ocena
 
ergonomia/wygoda
super
jakość wykonania
dobrze
gry
dobre
muzyka MP3
dobre
największe minusy
- waga
- delikatna skórka przy poduszkach
Ogólnie
Cena / możliwości
dobre