Gry komputerowe

Akcja: The Saboteur

przeczytasz w 1 min.

The Saboteur to kolejna gra akcji w konwencji TPP, o jakiej wspominamy w zestawieniu. Pod względem jakościowym na pewno nie może równać się z Assassin's Creed 2 oraz Batman: Arkham Asylum, niemniej wydaje się produkcją wartą uwagi ze względu na realia rozgrywki i tematykę.

Niewiele jest bowiem gier, które w taki właśnie sposób ukazywałyby czasy II Wojny Światowej. Kierujemy losami Irlandczyka, który na skutek różnych zawirowań losu trafia do Paryża. Tam też, za sprawą hitlerowców, giną jego najlepsi przyjaciele. Główny bohater szuka zemsty na nazistach i rozpoczyna swoją własną, po części partyzancką krucjatę przeciwko siłom III Rzeszy.

The Saboteur to po części nowoczesna odpowiedź na Assassin's Creed, główny bohater jest bowiem właśnie takim cichym zabójcą, który we francuskich realiach niepostrzeżenie stara się bezwzględnie likwidować wrogów. Niesamowity klimat Paryża, ładna oprawa graficzna i bardzo ciekawy pomysł – warto poznać II Wojnę Światową od tej nieco mniej eksplorowanej strony.

Idealny prezent dla: miłośników gier akcji w konwencji TPP, którym podobał się Assassin's Creed, Hitman, Mafia czy Splinter Cell. Dostępny na PC, PS3 i Xbox 360.