Gry komputerowe

[Bez Przemocy] Sportowa: Football Manager 2010

przeczytasz w 1 min.

Football Manager 2010 to kolejna edycja jednej z najlepszych gier w historii komputerów, choć adresowana do bardzo wąskiego grona. I tym razem wcielamy się w rolę futbolowego menedżera, ale w przeciwieństwie do gier z rodziny FIFA czy PES nie mamy bezpośredniego wpływu na przebieg wirtualnego spotkania. Nasze podstawowe uprawnienia kończą się w momencie odprawy zawodników w klubowej szatni.

Jako menedżer drużyny z jednej z kilkudziesięciu prestiżowych lig na całym świecie mamy przywilej dokonywania transferów, ustawiania zawodników, motywowania ich przed meczem, interakcji z zarządem, prasą czy rywalami. Oczywiście poziom komplikacji tych zadań jest dość spory, a dobre wyniki nie przychodzą zbyt łatwo. Opanowanie Football Managera do perfekcji to trening nie na długie dni czy tygodnie, ale w zasadzie na całe lata.

Nowa edycja to oczywiście kolejne usprawnienia i zaktualizowane składy, co po dość burzliwym oknie transferowym wydaje się bardzo na miejscu. Miłośników serii nie trzeba do tego tytułu specjalnie przekonywać - wystarczy wspomnieć, że trzyma klasę poprzedniczek. Lepszej gry o tematyce piłki nożnej jak dotąd po prostu nie stworzono.

Idealny prezent dla: fanów piłki nożnej. Tych bardziej dojrzałych, dla których piłka to nie tylko sport i pasja. Dla których piłka jest stylem życia. Wersja PC.