Gry

Akcja: inFamous

przeczytasz w 1 min.

inFamous
Platforma:PlayStation 3
Wydawca:Sony Computer Entertainment
Premiera:27 maja 2009
Demo:dostępne dla posiadaczy PS3

 

Najnowsza gra studia Sucker Punch to jedna z najważniejszych produkcji ostatnich kilku miesięcy przeznaczonych na konsolę PlayStation 3.

Koncern Sony pokładał w niej równie wielkie nadzieje jak w przypadku Killzone czy LittleBigPlanet. Miał to być bowiem tytuł, który dzięki wyjątkowej grywalności przyciągnie do PS3 nowych graczy. Czy to się udało?

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że inFamous jest jedną z najlepszych gier akcji jakie dotąd pojawiły się na konsolach. Oferuje ciekawą i wciągającą fabułę, nietuzinkowego bohatera, który na skutek niecodziennych wydarzeń zostaje obdarzony zestawem przepotężnych mocy, cały szereg ciekawych misji i co najważniejsze - możliwość wyboru ścieżki dobra i zła.

Od naszych czynów zależy jak będziemy postrzegani przez okolicznych mieszkańców. Oczywiście z każdą z wybranych ścieżek łączą się konkretne moce, które powoli można odblokowywać.

Mechanika rozgrywki w inFamous jest podobna do tego, co mogliście zobaczyć przy okazji wcześniej przedstawionego Prototype'a. Tak jak tam, tak i tu nasz bohater potrafi niezwykle zwinnie przemieszczać się po ścianach czy dachach budynków. Animacja ruchów przy takich akrobacjach jest wprost perfekcyjna.

Nie trzeba też dodawać jak wygląda cała oprawa graficzna inFamous. Wystarczy że obejrzycie zamieszczony poniżej film, aby przekonać się, że jest to naprawdę dobra produkcja, warta wydanych na nią pieniędzy i poświęconego czasu. Polecamy!