Gry

Strategia: Anno 1404

przeczytasz w 1 min.

Anno 1404
Platforma:PC, Nintendo Wii, NDS
Wydawca:Ubisoft/Ubisoft Polska
Premiera:3 lipca 2009
Demo:pobierz

 

Anno 1404 to już czwarta gra z popularnej serii Anno, którą prawie dekadę temu zapoczątkował Anno 1602. Potem nadszedł czas Anno 1503 i Anno 1701, przemierzając tym samym różne epoki i konteksty historyczne, a teraz po raz pierwszy w historii tak bardzo cofniemy się do średniowiecza.

Gry z serii Anno to strategie, które ogromny nacisk kładą na ekonomiczny aspekt rozgrywki. Sprawia to, że w trakcie zabawy zdecydowanie lepiej skoncentrować się na czystych szlakach handlowych i dobrych relacjach z sąsiadami, niż budowaniu fortec na każdym możliwym wzgórzu w okolicy (chyba że bez tego „negocjacje” handlowe nie będą miały większych szans na powodzenie).

Rok 1404 powoduje, że skoncentrujemy się głównie wobec tematyki kolonizacji obszarów Azji (wszak Ameryka nie była jeszcze znana) i może to być naprawdę fajna zabawa, zwłaszcza jeśli doda się do tego silnik graficzny. Gra wygląda naprawdę ładnie i sympatycznie, przywodząc nieco na myśl ostatnich Settlersów, choć jest tu zdecydowanie mniej "karykaturalnie".