Gry

Familijne: The Sims 3

przeczytasz w 1 min.

The Sims 3
Platforma:PC
Wydawca:Electronic Arts/EA Polska
Premiera:5 czerwca 2009
Recenzja:przeczytaj!

 

Słynne Simsy atakują w wielkim stylu. Po komercyjnym sukcesie jaki odniosły The Sims i The Sims 2 (wraz z kilkudziesięcioma różnymi dodatkami), twórcy zdecydowali się na trzecią część wielkiej serii, a w niej... sporo nowości. W tym jedna – szczególna i wyjątkowa.

W The Sims 3 po raz pierwszy do naszej dyspozycji oddano nie tylko jeden domek i ewentualnie sąsiedztwo, a całe miasto! Kiedy tylko zechcemy, możemy wybrać się do pobliskiej siłowni, biblioteki, a nawet na cmentarz.

Nowe Simsy to masa dodatkowych opcji. Przede wszystkim twórcy nie kładą już tak wielkiego nacisku na fizjologiczny aspekt egzystencji, skupiając się bardziej na zaspokajaniu potrzeb duchowych. Dla naszego podopiecznego priorytetem może więc stać się np. chęć nauczenia gry na gitarze czy posiadanie jeszcze dziesiątki rozwrzeszczanych dzieci.

Twórcy rozwinęli także kreator postaci, zaserwowali nam zupełnie nowy silnik graficzny, a dwa duże wirtualne miasta funkcjonujące płynnie bez żadnego doczytywania nawet na fanach gier akcji powinny robić wrażenie.