Gry

Akcja: Street Fighter IV

przeczytasz w 1 min.

Street Fighter IV
Platforma:PC, Xbox 360, PlayStation 3
Wydawca:Capcom
Premiera:2 lipca 2009 (data premiery PL nieznana)

 

Chyba nikt nie wątpi w to, że Street Fighter to jedna z najsłynniejszych i zarazem najbardziej kultowych serii bijatyk 2D jakie dotąd pojawiły się na różne platformy sprzętowe. Nie ma też chyba nikogo, kto choć raz w życiu nie zagrał albo chociaż nie zetknął się z którąś z odsłon tego cyklu.

O wielkiej popularności Street Fightera świadczyć może fakt, że w latach dziewięćdziesiątych powstał nawet film kinowy o tym samym tytule z Jean-Claude Van Damme’em i Kylie Minogue w rolach głównych (na poziom filmu spuszczamy jednak zasłonę milczenia).

Niestety, także i ta seria w miarę upływu czasu przechodziła tak liczne transformacje, że powoli zatracała swój wyjątkowy charakter. Na szczęście twórcy gry, firma Capcom, postanowiła odnowić markę Street Fighter wracając do jej korzeni, czyli tego z czego zasłynęła.

Trzeba przyznać, że sam pomysł na czwartą odsłonę Street Fightera był dobry, ale wykonanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Oto bowiem zdecydowano się przenieść serię Street Fighter w 3D. Zrobiono to jednak na tyle inteligentnie (trójwymiarowe postacie i trójwymiarowe tła, sama rozgrywka pozostaje „dwuwymiarowa”), że w żaden sposób nie zaingerowano i nie zmieniono dotychczasowego schematu rozgrywki.

Dzięki temu Street Fighter IV to prawdziwa perełka wśród bijatyk i co najważniejsze – jest dostępna również na komputery PC. Szkoda tylko, że nie w Polsce (na razie wciąż brakuje oficjalnego dystrybutora).