Gry

Sportowa: Fight Night Round 4

przeczytasz w 1 min.

Fight Night Round 4
Platforma:Xbox 360, PlayStation 3
Wydawca Electronic Arts
Premiera:3 lipca 2009
Demo:dostępne dla posiadaczy X360 i PS3

 

Kontynuacja jednej z najlepszych serii bokserskich w historii elektronicznej rozrywki stała się faktem. Ledwie czwarta jej odsłona pojawiła się w zeszłym tygodniu na półkach sklepowych, a już zdążyła zdobyć uznanie zarówno wśród recenzentów, jak i całej rzeszy graczy.

Stało się tak głównie za sprawą udoskonalonego systemu walki, w którym jednocześnie poprawiono intuicyjność wyprowadzanych ciosów oraz zwiększono realizm i dynamikę pojedynków.

Walki wyglądają nadzwyczaj efektownie, starając się jednak nie odbiegać za bardzo od tego, czego faktycznie możemy być świadkami podczas pojedynków bokserskich. Nie bez znaczenia jest tu świetnie przygotowana oprawa graficzna i bardzo dobry model fizyczny, wiernie oddający siłę uderzeń i ewentualne efekty temu towarzyszące (rozbryzgi potu, zsuwanie się rękawicy przy niedokładnie wymierzonym ciosie itp.).

Fight Night Round 4 oddaje do dyspozycji gracza nie tylko całą plejadę gwiazd boksu zawodowego z Muhammedem Ali, George'em Foremanem czy Mike'iem Tysonem na czele (jest nawet nasz rodzimy mistrz – Tomasz Adamek), ale również pozwala na stworzenie od podstaw własnej postaci i wykreowania jej na mistrza.

Wszystko razem powoduje, że gra jest naprawdę warta uwagi.