Gry

2009 - Mirror's Edge

przeczytasz w 2 min.
 
• Gatunek: FPS
Premiera: 12.01.2009
Oceny w sieci: 8,1/10
* wg gamerankings.com
 

Mirror's Edge to gra stworzona przez studio DICE, odpowiedzialne między innymi za Battlefield: Bad Company 2. Akcja gry rozgrywa się w ogromnym mieście z niedalekiej przyszłości. Totalitarne władze, które opanowały metropolię, chcą mieć kontrolę nad każdym jej mieszkańcem. No, prawie każdym.

 

Są ludzie, którzy sprzeciwiają się takiemu systemowi. Właśnie do nich zalicza się główna bohaterka o imieniu Faith, nad którą przejmiemy kontrolę. Twoim zadaniem będzie oczyszczenie dobrego imienia jej siostry, która została oskarżona o zabójstwo wysoko postawionej osoby. Trzeba przyznać, że gra jest w pewnym stopniu rewolucyjna. Na ten fakt wpływa przede wszystkim sam system sterowania postacią oraz ciekawa stylistyka otoczenia. W Mirror's Edge dominują głównie trzy barwy – biały, czerwony i niebieski.

Poruszać będziemy się przede wszystkim po dachach wieżowców. Nie zabraknie jednak etapów, w których zejdziemy do poziomu ulic, czy też do kanałów. System rozgrywki jest zręcznościowy i opiera się głównie na jak najszybszym biegnięciu przed siebie i unikaniu kontaktu z przeciwnikiem. Nieraz zdarzy się, że kontakt z oponentem będzie nieunikniony, w każdej możesz też powalczyć... dla sportu. Wtedy z pomocą przychodzi dobrze zrealizowany system walki wręcz. Faith może blokować i obezwładniać wrogów, zabierając im broń.

Główny element gry, czyli bieganie i jak najszybsze pokonywanie przeszkód, to po prostu czysta przyjemność. System jest idealnie zbalansowany i nie wymaga od gracza nieprzeciętnych zdolności. Można skakać, biegać po ścianach, wślizgiwać się pod przeszkody, przeskakiwać barierki czy zjeżdżać ze stromego dachu. Nietuzinkowy klimat i świetna oprawa sprawiają, że Mirorr's Edge to gra dobra dla każdego, kto po prostu chce odpocząć od ciągłego zabijania armii wrogów lejącej się strumieniami krwi i biegania po ponurych lokacjach. Tak, to gra dla tych, którzy chcą odpocząć od innych gier. :-)