Gry

2004 - Half Life 2

przeczytasz w 1 min.
 
• Gatunek: FPS
Premiera: 16.11.2004
Oceny w sieci: 9,5/10
* wg gamerankings.com
 

Half Life 2 to prawdziwe arcydzieło, rok 2004 należał zdecydowanie do niej. Za grę odpowiada studio Valve Software. Ponownie wcielamy się w postać Gordona Freemana, który dołączył teraz do sekretnej organizacji rządowej, mającej na celu przeciwstawienie się agresorom z planety Xen.

 
Na gracza czeka 12 bardzo rozbudowanych etapów. Na ukończenie każdego z nich potrzeba średnio od 3 do 4 godzin, co daje przewidywany łączny czas ukończenia gry na poziomie 40 godzin. Jest to rezultat bardzo zadowalający.

Do eksterminacji obcych form życia oddano Gordonowi pokaźny arsenał broni. Możemy chwycić za dobrze znany z pierwszej części łom, rewolwer, strzelbę SPAS 12 czy też za jedną z kilku zupełnie nowych broni - karabin pulsacyjny lub dający najwięcej możliwości manipulator energii zeropunktowej, znany również jako działo grawitacyjne.

Bohater podczas swojej przygody zmierzy się z najróżniejszymi przeciwnikami. Wielu z nich znamy dobrze z pierwszej części gry. Są to między innymi headcraby, barnacle czy headcraby zombie. Przez większość czasu walczyć będziemy jednak z wojskami Kombinatu, w szeregach których znajdą się między innymi zmodyfikowani ludzie. Jakość grafiki renderowanej przez autorski silnik Source potrafi zachwycić po dziś dzień - zwłaszcza w wysokiej rozdzielczości i na dużym telewizorze. Na uwagę zasługuje także zaawansowany system obliczania fizyki, za który odpowiedzialny jest silnik Havok. Half Life 2 pozwala także na rozgrywkę sieciową w sieci lokalnej i internecie.