Gry

2000 - The Longest Journey

przeczytasz w 1 min.
• Gatunek: przygodowa
Premiera: 16.11.2000
Oceny w sieci: 8,8/10
* wg gamerankings.com
 

Jedna z najlepszych gier przygodowych, jakie kiedykolwiek powstały. Miała w sobie wspaniałą opowieść i bohaterów, których pamiętaliśmy długo po jej skończeniu, a do tego - jak na rok 2000 - wyglądała obłędnie.  Świetnie dobrano też głosy postaci.


W  grze wcielamy się w młodą studentkę April Ryan i przeżywamy znakomitą przygodę w wielkim mieście przyszłości Venice, które sprawia wrażenie nowoczesnej metropolii, tylko że z latającymi samochodami.

Dziewczyna ma pewne kłopoty, a jednym z nich jest duży projekt jaki ma przygotować, tylko że nie może się za niego zabrać. Jest też nękana przez dziwne sny, które wydają się zbyt… realne. The Longest Journey zaczyna się w jednym z takich snów. April stoi gdzieś wysoko na skale, z widokiem na nieznane tereny. Spotyka tam smoka i gadające drzewo. Wystarczy, by przykuć waszą uwagę?

Niezwykle plastyczne sny bohaterki to tak naprawdę odkrycie drugiego świata, a w obu rzeczywistościach dzieje się coś złego. Granica pomiędzy nimi zaczyna się zacierać i ludzkości grozi zagłada. April oczywiście chce zapobiec katastrofie i wyrusza w podróż. Najdłuższą podróż swego życia.