Gry

2007 - Crysis

przeczytasz w 1 min.
 
• Gatunek: FPS
Premiera: 13.11.2007
Oceny w sieci: 9,0/10
* wg gamerankings.com
 

Crysis to kolejne dzieło studia Crytek. Akcja gry została osadzona w  2019 roku. Na piękną wyspę zlokalizowaną na Morzu Południowochińskim dociera niewielka grupa naukowców. Po pewnym czasie dokonują przerażającego odkrycia... i kontakt z nimi się urywa.

 

Do akcji wkracza Korea Północna, która za wszelką cenę chce zachować tajemnicze odkrycie tylko dla siebie. W tym samym czasie Rząd Stanów Zjednoczonych wysyła na wyspę oddział ratunkowy. W jego szeregach znajduje się postać Nomanda, nad którą gracz przejmuje kontrolę już w momencie wyskoczenia ze spadochronem z samolotu.

Początkowo priorytetowym zadaniem jest odbicie przetrzymywanych przez wroga naukowców. Później misja ratunkowa przeistacza się w ratowanie świata przed wrogo nastawionymi obcymi. Autorzy oddali do dyspozycji całkiem sporą liczbę gadżetów. Wśród nich znajduje się najciekawszy nanokombinezon, który został wyposażony w kilka bardzo przydatnych funkcji. Dzięki niemu możemy nie tylko przetrwać w trudnych warunkach, ale także szybciej się przemieszczać, zwiększyć swoją siłę, uaktywnić tryb kamuflażu lub wyżej i dalej skakać.

Ponadto mamy możliwość modyfikacji znalezionych w grze broni, przyłączając do nich różne komponenty, takie jak lunety, tłumiki czy celowniki laserowe. W grze nie zabrakło także pojazdów. Poza oszałamiającą grafiką i fizyką, Crysis pochwalić się może dobrym trybem potyczek wieloosobowych. Gra ciągle używana jest do testów najnowszych kart graficznych - świadczy to zarówno o rewelacyjnej grafice, jak i wysokich wymaganiach sprzętowych.