Gry

Dobra optymalizacja, miejsce 4: PURE

przeczytasz w 1 min.

Platforma:PC, Xbox360, PS3
Wydawca:Disney Interactive
Premiera:26 września 2008

Wydany niemalże rok temu PURE jest zręcznościową wyścigówką, w której zasiadamy za sterami quadów. Jest to obecnie najlepsza gra traktująca tylko o pojazdach ATV, dostępna na komputery.

Nawet na konsolach nie ma bezpośredniego konkurenta. PURE jest połączeniem najlepszych cech dostępnych na konsole serii ATV Offroad Fury i SSX. W skrócie rozgrywka polega na tym, aby wykonując różne triki nabić pasek Turbo, aby później wykorzystać dodatkową moc do odstawienia konkurencji. Początkowo gra się bardzo przyjemnie, ale pod koniec brakuje jakiegoś urozmaicenia i z ekranu zieje nudą.

Oprawa graficzna produkcji ze stajni Blackrock Studios zasługuje na słowa uznania. Pojazdy, kierowcy oraz tereny, po których przyjdzie nam się ścigać, zrobione zostały z wielką dbałością o szczegóły. Chyba największe wrażenie robi pietyzm, z jakim oddany został bardzo daleki horyzont. Jest on niesamowicie napakowany detalami. Nie ma w nim miejsca na uproszczenia i widać, że projektanci bardzo przyłożyli się do tego elementu, choć mogli zwyczajnie pójść na łatwiznę. Wobec powyższego tym bardziej zdumiewa fakt, jak świetnie PURE działa na blaszakach. Po ściągnięciu dema okazało się, że mój stary piec pozwala na zabawę w najwyższych detalach w rozdzielczości 1280x720, zachowując płynność na poziomie 36 kl./s, z bardzo rzadkimi spadkami do 29.

Cytując serwis AnandTech: „Wyposażona w pojedynczego 8800GT, podkręconego C2D i mnóstwo pamięci, moja maszyna uzyskiwała niezachwiane 60 kl./s przez większość rozgrywki. W miejscach gdzie GPU powodowało spadki, efekt był minimalny, a ilość klatek na sekundę w najgorszym wypadku spadała do 56 kl./s."

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji wypróbować PURE, gorąco namawiamy do ściągnięcia dema, które możecie znaleźć pod tym adresem.