Płyty główne

EVGA nForce 780i SLI Mainboard Premium

przeczytasz w 1 min.

 
 

Cechy szczególne płyty
Chipset nVidia nForce 780i SLI
3 gniazda 16x PCIExpress

* Zabrakło ważnej cechy? Daj nam o tym znać.

 Największe zalety:
3-way SLI
Potencjał O/C
Super wykonanie


Płyta jest bardzo mocną podstawą pod SLI, opartą na chipsecie NVIDII dla procesorów Intela. Konstrukcja oferuje możliwość zainstalowania i połączenia w SLI do trzech kart graficznych, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających graczy.

EVGA nie poprzestała jednak tylko na slotach PCI-E. Jakość i solidność widoczna jest na każdym kroku. Nawet kolorystyka budzi respekt. Co do konstrukcji - nie można mieć zastrzeżeń.

Komponenty rozmieszczone są wzorowo. Większość istotnych elementów umieszczono powyżej linii kart graficznych, by było możliwe w pełni bezproblemowe zainstalowanie trzech dwuslotowych grafik.

Elementy, które znajdują się w strefie "zagrożonej kolizjami", mają swoje wejścia ulokowane równolegle do płyty.
Mostki oraz elementy zasilające są odpowiednio chłodzone za pomocą konstrukcji wykorzystującej ciepłowody. Dodatkowo mostek północny ma wentylator.

Potencjał overclockingu oferowany przez płytę jest również zadawalający. Przy czym należy pamiętać, że overclocking tak mocno obciążonych płyt na chipsetach NVIDII nie jest łatwym zadaniem.

Konstrukcja wydaje się jednak przemyślana pod każdym względem. Nie bez powodu płyta mimo nie małej kwoty, jaką trzeba za nią zapłacić, cieszy się popularnością.