SSD

Komputer do ulepszenia

przeczytasz w 2 min.

Z miejsca widać, że dla game4you odpowiedni wygląd komputera ma znaczenie. Obudowa Gigabyte prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a otwarcie przedniego panelu ujawnia zainstalowany regulator obrotów wentylatorów firmy Scythe.

Oczywiście sama obudowa to nie wszystko. Nietrudno natknąć się na właściciela sprzętu, który dumnie prezentuje błyszczącą i wypucowaną obudowę, po której otwarciu z wnętrza wydobywają się kłeby kurzu. game4you na pewno nie należy do takiej grupy i dba o swój sprzęt. Wnętrze ujawnia podzespoły utrzymane w nienagannym stanie. Całość obsługiwana jest przez zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W, chłodzeniem procesora zajmuje się wydajny radiator Noctua NH-D14, a takie drobiazgi jak podświetlane wentylatory czy silikonowe podkładki eliminujące drgania upewniają, że mamy do czynienia z miłośnikiem sprzętu.

 

Podzespoły w komputerze game4you nie są produktami opartymi na najnowszych technologiach, ale wciąż jest to bardzo dobry i mocny zestaw.

  • Płyta główna: Asus P5K Pro (LGA 775)
  • Procesor: Intel Core2 Quad Q8400 2,66 GHz
  • Pamięć RAM: Corsair XMS2 2x2GB DDR2 800MHz
  • Karta graficzna: nVidia GeForce 200 GTX 260
  • Dysk twardy: Samsung  Spinpoint F3 500 GB

Samsung Spinpoint F3 jest z pewnością bardzo dobrym dyskiem twardym wykorzystującym klasyczną technologię magnetyczną. Prędkość obrotowa talerzy wynosi 7200 obrotów na minutę, wyposażono go w 16 MB pamięci cache i interfejs SATA II (3 GB/s). Po wyposażeniu peceta w dysk SSD Intela, na którym zainstalujemy system, z pewnością będzie się znakomicie sprawdzał w roli magazynu danych.

Czytelnik wspomniał także o potrzebie aktualizacji BIOS-u płyty głównej, więc oczywiście nie omieszkaliśmy spełnić tej drobnej przysługi. ;-)