HDD

Aplikacja mobilna

przeczytasz w 1 min.

W gruncie rzeczy, do obsługi testowanego modelu nie są potrzebne żadne aplikacje zewnętrzne – wystarczy przeglądarka i narzędzia sieciowe wbudowane w system operacyjny. Jeżeli jednak ktoś ma silną potrzebę korzystania z dysku przez telefon, czy tablet, to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy pobrać aplikację „WD My Cloud” (android link, ios link).

Po uruchomieniu wyszuka ona dyski sieciowe WD i zaoferuje nam ich podłączenie. Także z jej poziomu można podłączyć usługi chmurowe jak Dropbox, czy OneDrive.

Ilość opcji konfiguracyjnych budzi szacunek. Można tu chyba zarządzać wszystkimi funkcjami dysku.

Zdjęcia z dysku otwierane są w samej aplikacji.

Natomiast pliki wideo oraz dokumenty wymagają oddzielnych programów.

„WD My Cloud” jest aplikacją, która na smartfonie lub tablecie, znacznie uprzyjemni korzystanie z dysku, zaś możliwość konfiguracji urządzenia z jej poziomu spowodują, że praktycznie nie będzie konieczności uruchamiania przeglądarki www do tego celu.

Jednak nie tylko użytkownicy mobilni otrzymali narzędzie do zarządzania dyskiem bez użycia www. Dla systemu WindowsMac została przygotowana aplikacja „WD Quick View”, która po zainstalowaniu umiejscawia się w pasku narzędziowym.

Po najechaniu myszką na jej ikonkę otrzymujemy informacje o stanie urządzenia, zaś kliknięcie umożliwia dostęp do podstawowego zarządzania. Nie jest ono tak bogate jak w przypadku aplikacji mobilnej, więc bardziej zaawansowane ustawienia należy przeprowadzać z poziomu panelu administracyjnego urządzenia.